Nasıl Bitcoin Kazanırım?

Bitcoin’in ortaya çıktığı ilk zamanlarda, Bitcoin alım satımı yapmadan, Bitcoin’e yatırım yapmadan da Bitcoin sahibi olmak mümkündü. Birçok websitesi, site içerisinde yer alan bazı görevleri yerine getiren kullanıcılara ücretsiz Bitcoin dağıtıyordu.

Bu sayede Bitcoin sahibi olanlar ve bu sitelere denk gelmesine rağmen ciddiye almayan insanların hikayeleri oldukça meşhurdur. Günümüzde de miktarı belki eskisi kadar yüksek olmasa da yatırım yapmadan Bitcoin sahibi olmak, Bitcoin kazanmak mümkündür.

Bitcoin ve kriptoparalar hakkında bilgi ihtiyacını gidermeyi amaçlayarak, merak edilen her şeyi özgün konu ve videolarıyla kullanıcılara ulaştıran satoshi TV’de, Bitcoin Lifestyle programı yayın hayatına başladı. Bitcoin Lifestyle’da, Mary her bölümde başka bir Bitcoin uygulaması tanıtmaya devam ediyor.

Bu yazıda ve Bitcoin Lifestyle’da alım satım işlemi olmadan, yatırım yapmadan nasıl Bitcoin sahibi olunabileceğini ve bedava Bitcoin kazanma yöntemlerinin neler olduğunu inceleyebilirsiniz.

İçerik Üreterek Bitcoin Kazanmak

Tweetoshi

Tweetoshi; Twitter ile bağlantılı olan gelirini kullanıcıları ile paylaşan Twitter işlemcisidir. Tweetoshi kullanıcıları, Bitcoin aracılığıyla bahşiş verebilir ve toplayabilir. Tweetoshi ile tweet atarak, direkt mesaj yollayarak, retweet yaparak Bitcoin kazanmak mümkündür. Twitter’ı çok sık kullanan ve Bitcoin ve kriptopara gündemini Twitter üzerinden takip eden kullanıcılar için Tweetoshi kolayca Bitcoin kazanma yöntemlerinden birisidir.

Tweetoshi’nin nasıl çalıştığını, kullanıcıların Tweetoshi üzerinden nasıl Bitcoin kazanabildiğini, Tweetoshi’nin arayüzünün ve bahşiş sisteminin nasıl çalıştığını satoshi TV’deki Bitcoin Lifestyle programında Mary anlatıyor.

Makale Okuyarak Bitcoin Kazanmak

Carrot

Carrot, Bitcoin hakkında makaleler okuyarak kullanıcıların Bitcoin kazanmasını sağlayan bir uygulamadır. Carrot, kullanıcıların Bitcoin kazanmasının yanı sıra aktif kullanıcılarda Bitcoin okur yazarlığın gelişmesine olanak sağlayabilmektedir. Bitcoin hakkında bilgi edinirken Satoshi kazanmanın yöntemlerinden birisi olan Carrot, daha çok Bitcoin’e yeni başlayan kullanıcılara tavsiye edilmektedir.

Carrot’un nasıl kullanıldığını ve arayüzünde yer alan özelliklerin ne işe yaradığını, satoshi TV’deki Bitcoin Lifestyle programında Mary anlatıyor.

Reklam İzleyerek Bitcoin Kazanmak

Slice

Slice, internette olduğunuz için size ödeme yapan bir tarayıcı uzantısıdır. Sürekli olarak internet kullanan, evden çalışma sistemi ile çalışan, işi gereği internet kullanımı sık olan kullanıcılar için uygun olabilecek bir platformdur. İnternet sitelerinde yer alan reklamları görüntüleyen kullanıcılar genellikle gelir sahibi olamamaktadır. Reklam gelirinin sahibi, sitenin sahibi olan kişilerdir. Slice, reklam gelirlerinin kullanıcılar ile paylaşmasını ön plana alan bir sistemdir. Slice’ta hesabı olan kullanıcılar, herhangi bir web sitesinde yer alan reklamları görüntülediğinde, o reklamdan elde edilen gelirin bir kısmını kazanabilmektedir.

Slice’ta hesap açmanın nasıl olduğunu ve arayüzünün nasıl kullanıldığını, satoshi TV’deki Bitcoin Life Style programında Mary anlatıyor.

Oyun Oynayarak Bitcoin Kazanmak

Play to Earn (P2E)

P2E, İngilizce’deki “play to earn” teriminin kısaltılmasıdır. Türkçe’de “kazanmak için oyna” anlamına gelmektedir. Masaüstü veya mobil oyunlarda, oyuncular yaptıkları görevler sonucunda puan, coin, sanal para gibi ödüller kazanmaktadır. P2E oyunlarının ortaya çıkışı ile birlikte sanal ortamda kazanılan bu ödüller gerçek paraya çevirilebilmektedir. Bu iş modeli kullanıcıların oyun oynayarak ek gelir elde etmesine olanak sağlamıştır.

Oyun oynayarak para kazanma modeli olan P2E hakkında detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.


Siz de BtcTurk | Kripto’ya üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors