Bitcoin Nasıl Alınır? BtcTurk ile Bitcoin Satın Almak

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto rumuzlu kişi ya da kişiler tarafından yayınlanan makale ile blokzinciri tabanlı bir ödeme yöntemi ve dijital para birimi olarak sunulmuştur. İlk defa, 2 adet pizza için ödeme aracı olarak kullanılması, Bitcoin’i gerçek bir para birimi yerine kullanabilmenin kapısını aralamış olsa da dalgalı fiyat hareketleri Bitcoin’in “para gibi” kullanılmasının önünde engel oluşturmaktadır. Ancak, Bitcoin için “değer saklama aracı” ifadesini kullanmak yanlış olmayacaktır. Sürekli yükselen veya düşen fiyatına rağmen Bitcoin, günümüzde insanların yatırım aracı olarak kullandığı enstrümanlar arasındaki yerini almıştır.
Peki, Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin alabilmek için ne yapmak gerekir? Tüm adımları bu makalede derledik.

BtcTurk’te Bitcoin Nasıl Alınır?

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve 6 milyon kullanıcısıyla Türkiye’nin en büyük Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu olan BtcTurk, kullanıcılarına en iyi hizmet verme mottosuyla çalışmaya devam etmektedir ve 2021 yılında dünyanın en çok tercih edilen ve kullanılan kriptopara uygulamaları arasında yer alan tek Türk Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu olmuştur.

BtcTurk’te sadece 3 adımda kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

  1. Adım: BtcTurk Hesabı Oluşturun

Bitcoin alabilmek için bir BtcTurk hesabına sahip olmalısınız. BtcTurk hesabınız yoksa, BtcTurk ana sayfasında veya BtcTurk mobil uygulamasında (iOS, Android) kısa sürede BtcTurk’e üye olabilirsiniz.
Geçerli bir BtcTurk hesabınız varsa Üye Girişi butonuna tıklayarak üye girişi yapmalısınız. 2 aşamalı doğrulama kodunu girdikten sonra tüm işlemlerinizi panelden gerçekleştirebilirsiniz.

2. Adım: Para Yatırma

TL Cüzdanı ekranını kullanarak BtcTurk’e Türk lirası yatırabilirsiniz. Türk lirası yatırma seçeneğinde bulunan anlaşmalı bankalar ile 7/24 kolayca Türk lirası yatırabilirsiniz.

3. Adım: Kolayca Bitcoin Alın

Türk lirası yatırma işleminizin gerçekleşmesinin ardından kolayca Bitcoin alabilirsiniz.
Türk lirası bakiyenizle Bitcoin alma işleminizi, Bitcoin almak istediğiniz tutarı yazdıktan sonra Bitcoin Al butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tebrikler! Kolayca Bitcoin satın aldınız.


BtcTurk | Kripto’da Bitcoin Nasıl Alınır?

1. Adım: BtcTurk | Kripto’ya Giriş Yapın

BtcTurk | Kripto hesabınıza, “Giriş Yap” butonuna basarak kayıtlı olduğunuz e-posta adresi ve parolayla giriş yapabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, Yeni Üyelik bağlantısına dokunduktan sonra kısa sürede üye olabilirsiniz.
Üye girişinin ardından iki aşamalı doğrulama kodunu girerek BtcTurk | Kripto’ya giriş yapabilirsiniz.

2. Adım: Para Yatırma

Yatır – Çek ekranını kullanarak BtcTurk | Kripto’ya Türk lirası yatırabilirsiniz.
Yatır – Çek ekranında Türk Lirası Yatırma seçeneğinin altında anlaşmalı bankalar ile kolayca Türk lirası yatırabilirsiniz.

3. Adım: Kolayca Kriptopara Alın

BtcTurk | Kripto’da Al-Sat ekranında, dilediğiniz işlem çiftini seçerek kolayca alım satım yapabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors