Alım Satım Psikolojisini Yönetmek

Piyasanın ve herhangi bir işlemin nasıl sonuçlanacağını asla kontrol edemezsiniz. Ama hareketlerinizi ve duygularınızı, sağlam bir alım satım stratejisi ve kendinizi üretken tutarak kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz.

İşte üretken olmayı öğrenmenize ve duygularınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacak 4 pratik öneri:

  1. Alım satım hakkında yeni bir şeyler öğrenin: Mum grafikleri ve indikatörler hakkında eğitim alın. Konu hakkında birden fazla kitap okuyun, uzmanların eğitim videolarını izleyin. Yeteri kadar eğitim videosu bulamadığınıza inanıyorsanız çevrimiçi eğitim sitelerine göz atmayı deneyin.
  2. Detaylı piyasa analizleri yapın: Piyasada tam şu an neler olduğunu kaçırmak istemezsiniz değil mi? Piyasadaki düşüş zamanları, detaylı pazar araştırmaları yapmak için harika bir fırsat olabilir.
  3. Alım satım stratejinizi yazıya dökün: Eğer bir stratejiniz yoksa bir tane hazırlamanız, eğer varsa planlamanızı düzenli olarak gözden geçirmeniz gerekecek.
  4. Stratejinize sadık kalın! Stratejinizi, daha önce yaptığınız araştırmalar ve edindiğiniz tecrübeler neticesinde oluşturduğunuzu unutmayın. Eğer alım satım işlemlerinizin sonuçlarından memnun değilseniz, stratejinizi gözden geçirmeyi düşünebilirsiniz. Stratejiler, her zaman geliştirmeye açıktır; stratejinizin hangi bölümlerini geliştirebileceğiniz hakkında düşünün ve kendi stratejinizi geliştirmeyi deneyin.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors