Price Action Trading Nedir?

İngilizce’de “price action” olarak adlandırılan ve Türkçe’si “fiyat hareketleri” olan kavram, finansal piyasalarda bir işlem stratejisini ifade eder. Kriptopara piyasalarında da kullanılan price action trading kavramı, bir kripto varlığın sadece fiyatına bakarak alım satım işlemi gerçekleştirilmesini belirtir. Bu yazıda price action trading nedir sorusunun detaylı yanıtını bulabilirsiniz.

Price Action Trading Nedir?

Kriptopara piyasasında her kullanıcının farklı bir yatırım stratejisi olabilmektedir. Kısa, orta veya uzun vadeli zaman dilimlerini baz alarak yatırım yapan kullanıcılar, yatırım yaparken teknik veya temel analiz yöntemlerinden faydalanabilirler. Bir kriptoparanın, fiyat hareketlerine bakılarak da işlem yapılmaktadır. Bu yöntem price action trading şeklinde ifade edilir. Price action trading, kriptopara piyasalarında işlem yaparken yatırım yapılan kriptoparanın fiyat hareketlerini belirtir. Genellikle kısa vadeli işlemlerde kullanılan price action trading yönteminde kullanıcılar, bazı teknik analiz formasyonları ile kriptoparaların grafiklerini inceleyerek alım satım işlemi gerçekleştirirler.

Price Action Trading Nasıl Yapılır?

Price action trading yönteminde yatırımcılar, kriptoparaların grafiklerini inceleyerek fiyat hareketlerinde tahminde bulunurlar. Kullanıcılar, bazı teknik analiz yöntemlerini grafik üzerinde kullanarak piyasa yönünü tahmin ederler ve çıkan sonuca göre alım satım işlemlerini gerçekleştirirler.

Fiyat hareketlerinde kullanılan teknik analiz yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi için Kriptopara Grafik Analizleri içeriğini inceleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors