Onyx Protocol (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Merkeziyetsiz finans (Defi) platformu olarak faaliyet gösteren Onyx Protocol, akıllı kontratlar üzerinden kullanıcılarına çeşitli servisler sunan bir altyapıdır. Onyx Protocol, Ethereum blokzinciri üzerinde faaliyet gösterir.

Onyx Protocol’ün sunduğu servisler arasında token takası(swap), staking ve teminat karşılığı borç alma-verme bulunmaktadır. Bu servisler için ERC-20, ERC-721 ve ERC-1155 kodlu kriptopara standartları desteklenmektedir. ERC-721 ve ERC-1155 numaralı kriptopara standartları NFT formundaki kriptoparaları temsil etmektedir.

XCN Nedir?

Onyx Protocol’ün kendi kriptoparası XCN, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışır. ERC-20 kriptopara standardında üretilen XCN, Onyx Protocol’ün servislerinde kullanılan ana varlıktır. Onyx Protocol üzerindeki değişiklikler için sadece XCN token sahipleri oy kullanabilmektedir. Dolayısıyla XCN aynı zamanda bir yönetişim tokenidir.

XCN Nasıl Saklanır?

XCN, Ethereum blokzinciri üzerinde ve ERC-20 token standardında çalışmaktadır. ERC-20 standardını destekleyen masaüstü, mobil, donanım ve tarayıcı üzerindeki cüzdan uygulamalarında XCN varlıklarınızı saklayabilirsiniz.

XCN Nasıl Alınıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile XCN alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Onyx Protocol (XCN) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors