Injective (INJ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Injective, özellikle finans alanında hizmet veren uygulamalar için kurulmuş Katman 1 (Layer 1) blokzinciridir. Injective, Injective Labs şirketi tarafından geliştirilmiştir. Şirketin kurucuları arasında Eric Chen ve Albert Chon yer almaktadır. Injective’in yerel jetonu INJ’dir. Bu yazıda Injective (INJ) nedir, Injective (INJ) nasıl çalışır, Injective (INJ) nasıl alınır ve INJ/TRY ve INJ/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Injective (INJ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Injective, finans uygulamalarına hizmet vermeyi kendisine öncelik edinmiş, Katman 1 blokzinciridir. Injective, INJ jetonu sahipleri tarafından yönetilmektedir. Geliştiriciler, Injective blokzinciri üzerinde, merkeziyetsiz uygulamalar oluşturabilirler.

Hisse Kanıtı (Proof of Stake veya PoS) konsensus algoritmasıyla çalışan Injective blokzinciri, kendi üzerindeki varlıkların ve akıllı kontratların birçok farklı blokzincir ile senkronize çalışabilmesiyle öne çıkmaktadır.

Injective’in yerel jetonu INJ’dir. INJ, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 token standartlarına uyumlu olarak çalışmaktadır. INJ tokeni, Injective blokzincirindeki işlem ücretlerini ödemek, ağda alınacak kararlar için oy kullanmak veya blokzincirin güvenliğini sağlamak için staking amacıyla kullanılabilmektedir. INJ, oy kullanımında kullanıldığı için aynı zamanda bir yönetişim tokenidir.

Toplam INJ arzı 100.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Injective blokzinciri üzerindeki uygulamaların işlemlerinden haftalık olarak elde edilen komisyon gelirlerinin %60’lık kısmı, piyasadan INJ tokenlerini geri satın almak ve yakmak için kullanılmaktadır.

Kriptoparaların yakım süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi için Coin Yakmak (Coin Burn) Nedir? Ne İşe Yarar? adlı yazımıza göz atabilirsiniz

Injective, Injective Labs şirketi tarafından geliştirilmiştir. Injective Labs şirketi 2018 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Şirketin kurucuları arasında Eric Chen ve Albert Chon yer almaktadır.

Injective’in web sitesine https://injective.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.Injective hakındaki tüm teknik detaylara https://docs.injective.network/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Injective (INJ) Nasıl Saklanır?

INJ, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile INJ bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Injective (INJ) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Injective (INJ) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Injective (INJ) alabilirsiniz.


Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors