Immutable X (IMX) Nedir? Nasıl Çalışır?

Immutable X, James Ferguson ve Robbie Ferguson tarafından kurulmuştur. Immutable X’in yerel jetonu olan IMX, 14 Ekim 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Immutable X, Ethereum blokzinciri üzerindeki NFT’ler için katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. NFT alım satımları için, hızlı işlem ve düşük gas ücreti sunmayı amaçlar. Bu yazıda Immutable X (IMX) nedir, Immutable X (IMX) nasıl çalışır, Immutable X (IMX) nasıl alınır ve IMX/TRY ve IMX/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Immutable X (IMX) Nedir? Nasıl Çalışır?

Immutable X, Ethereum blokzincirinde üretilmiştir ve ERC-20 standartı ile çalışmaktadır. Immutable X, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini hedefler ve kullanıcıların yaşadığı deneyimi iyileştirmeye çalışır. Kullanıcılar, ERC-721 ve ERC-20 jetonlarını, Immutable X’in sunduğu imkanlar doğrultusunda alıp satabilmektedir.

Immutable X, bir saniye başına 9,000’den fazla işlem gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için Zero-Knowledge Rollup teknolojisini kullanır.
Zero Knowledge Rollup, bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Sıfır bilgi anlamına gelmektedir. Zero Knowledge Rollup, hesaplamayı zincir dışına taşıyarak Ethereum Mainnet’teki verimi artırır.

IMX jetonu, işlem ücretlerinin ödenmesi, kullanıcıların oy vererek yönetişime katılması ve jeton sahiplerinin stake yaparak ödüller kazanması amaçlarıyla kullanılır.

IMX toplam arzı 2,000,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Immutable X (IMX) Nasıl Saklanır?

Immutable X (IMX), NFT ölçeklendirmesi gerçekleştiren ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile IMX bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Immutable X (IMX) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Immutable X (IMX) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Immutable X (IMX) alabilirsiniz.

Immutable X (IMX) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Immutable X (IMX)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Immutable X (IMX) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors