EthereumPoW (ETHW) Nedir? Nasıl Çalışır?

EthereumPoW, Ethereum Merge sürecine karşılık sunulan bir projedir. Ethereum blokzincirinde potansiyel bir sert çatallanma fikri olarak ortaya atılmıştır. EthereumPoW, The Merge ile birlikte Proof of Stake protokolüne geçecek olan Ethereum ağında, yeni protokole geçiş ile zarara uğrayacak olan madenciler tarafından oluşturulmuş bir projedir. Ağın yerel kriptopara birimi ETHW’dir. Bu yazıda EthereumPoW (ETHW) nedir, EthereumPoW (ETHW) nasıl çalışır, EthereumPoW  (ETHW) nasıl alınır ve ETHW/TRY ve ETHW/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

EthereumPoW (ETHW) Nedir? Nasıl Çalışır?

Ethereum’un işlem kapasitesini artırmak, ücretleri azaltmak ve Ethereum ağının daha sürdürülebilir bir duruma gelmesi için yapılan Ethereum 2.0’ın aşamalarından birisi de The Merge güncellemesidir. Ethereum 2.0 ile Ethereum ağı, Proof of Work protokolünden Proof of Stake’ye geçiş yapacak. Bu geçiş sürecinin bir ara dönemi olan The Merge’ye karşılık olarak da EthereumPoW fikri ortaya çıkmıştır. Ethereum ağı, The Merge ile Proof of Stake protokolüne geçerken çatallanan versiyonun Proof of Work protokolünde kalması kararlaştırılmıştır.

EthereumPoW, Ethereum madencileri tarafından oluşturulmuştur. Ethereum’un Proof of Stake protokolüne geçmesiyle birlikte Ethereum madenciliği artık yapılamayacak. Bu durum sebebiyle önemli ölçüde kayıp yaşayacak olan madenciler, Ethereum blokzincirinde yaşanacak bir sert çatallanma ile yeni bir ağ oluşturma fikrini ortaya atmıştır. Ortaya çıkan yeni blokzinciri ağının Proof of Work protokolü ile devam etmesi kararlaştırılmıştır. Ethereum madencileri, kullanılan donanım cihazlarının Bitcoin madenciliğine uygun olmaması sebebiyle Bitcoin madenciliğini gerçekleştirememektedir.

EthereumPoW (ETHW) Nasıl Saklanır?

Ethereum blokzincirinde gerçekleşmesi beklenen sert çatallanma ile ortaya çıkacak olan ETHW, EthereumPoW ağında üretilecektir. EthereumPoW varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile ETHW bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

EthereumPoW (ETHW) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile EthereumPoW (ETHW) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek EthereumPoW (ETHW) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors