Chain (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Chain protokolünde 23 Ocak 2023 tarihinde yapılan oylama ile CIP-007 sayılı geliştirme önerisi kabul edilmiştir. Bu gelişme sonucunda Chain protokolü isim değiştirerek yeni bir kimliğe kavuşmuştur. Chain protokolü, Onyx Protocol ismiyle aynı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Onyx Protocol hakkında daha detaylı bilgilere Onyx Protocol (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır? içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Chain, daha iyi finansal hizmetler sunmak amacıyla oluşturulmuş blokzinciri tabanlı bir teknoloji şirketidir. Chain, Adam Ludwin tarafından geliştirilmiştir. Chain’in yerel jetonu XCN’dir. Bu yazıda Chain (XCN) nedir, Chain (XCN) nasıl çalışır, Chain (XCN) nasıl alınır ve XCN/TRY ve XCN/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Chain (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Chain, daha akıllı bir ekonomi modeli sağladığını iddia eden blokzinciri tabanlı bir teknoloji şirketidir. Chain, Web3 hizmetlerini ve finansal ürünleri destekleyen kriptografik defterler ve bulut altyapısı oluşturmaktadır. Kurumlar Chain platformunu kullanarak blokzinciri ağı başlatabilmektedir. Chain platformu, birden fazla bağımsız ağın bir arada çalışmasını destekleyebilmektedir.

Chain, 2014 yılında Adam Ludwin tarafından kurulmuştur. Chain şirketinin merkezi, Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco eyaletidir. Chain platformu; Visa, Nasdaq, Orange gibi birçok kurumsal şirketten 40 milyon doları geçen fon toplamayı başarmıştır.

XCN; Chain protokolünün, yönetişiminde kullanılan yerel jetonudur. Ağdaki iyileştirmeler ve yenilikleri oylamak için XCN kullanılır. XCN, aynı zamanda ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde ödeme yöntemi olarak kullanılır. XCN, kullanıcıların platformda gerçekleştirdikleri işlemlerden indirim kazanmalarına olanak sağlar. XCN, platform kullanıcılarının premium özellikleri kullanmasına imkan tanır. XCN, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuştur ve ERC-20 standartı ile çalışmaktadır.

XCN’nin toplam arzı 53,470,523,779 adet ile sınırlandırılmıştır.

Chain’in web sitesine https://www.chain.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.Chain hakkında tüm temel ve teknik bilgileri bulabileceğiniz white paper’a (teknik doküman) buradan ulaşabilirsiniz.

Chain (XCN) Nasıl Saklanır?

Daha iyi finansal hizmetler sağlayabilme amacıyla oluşturulan Chain platformunun yerel jetonu XCN, ERC-20 standartı ile çalışmaktadır. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile XCN bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Chain (XCN) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Chain (XCN) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Chain (XCN) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors