Bonk (BONK) Nedir? Nasıl Çalışır?

Bonk (BONK), Solana blokzinciri üzerinde çalışan bir meme coin’dir. Solana blokzincirinin en popüler meme coin’i olan BONK, Aralık 2022 tarihinde faaliyete geçmiştir. Bu yazıda Bonk (BONK) nedir, Bonk (BONK) nasıl çalışır, Bonk (BONK) nasıl alınır ve BONK/TRY ve BONK/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Bonk (BONK)

Bonk (BONK), Solana blokzincirindeki likiditeyi arttırmak ve yaratılan değeri Solana topluluğu ile paylaşma amacıyla hayata geçirilen bir meme coin’dir. Dogecoin ve Shiba Inu adlı köpek temalı meme coin’lere benzer şekilde, Bonk meme coin’i de köpek temalı bir tasarım üzerine kurulmuştur. Bonk (BONK) Solana blokzincirinin ilk köpek temalı meme coin’idir.

Bonk (BONK), “Topluluk için, topluluk tarafından” şeklinde çevrilebilecek “for the people and by the people” sloganını kullanarak Bonk’un Solana topluluğuna ait olduğunu vurgulamıştır. Bonk, başta merkeziyetsiz finans (Defi) uygulamaları olmak üzere çeşitli web3 uygulamaları ve blokzincirleriyle entegrasyonu sayesinde, diğer alışılagelmiş meme coin’lerden ayrılır. Bonk’un yol haritası, mevcut entegrasyonları arttırmak üzerine kurulmuştur.

Bonk (BONK), DexLab tarafından geliştirilmiştir. Ayrıca bireysel anonim geliştiriciler de bulunmaktadır.

Bonk (BONK), Solana ağı üzerinde çalışan SPL (Solana Program Library) tabanlı bir token’dır. Bonk, Tarih Kanıtı (Proof of History) ve Hisse Kanıtı (Proof of Stake) konsensüs mekanizmaları üzerinde çalışmaktadır.

BONK’un toplam arzı 100.000.000.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

BONK, faaliyete geçtiği Aralık 2022 tarihinde toplam arzının %50’sini Solana topluluğuna ücretsiz olarak dağıtmıştır.

Bonk (BONK) web sitesine https://bonkcoin.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

BONK hakkındaki teknik dökümana (whitepaper) buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bonk (BONK) Nasıl Saklanır?

BONK, SPL tabanlı bir token’dır. Solana blokzincirini destekleyen tarayıcı, masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile BONK bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

BONK (BONK) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Bonk (BONK) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek BONK (BONK) alabilirsiniz.

Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors