Band Protocol (BAND) Nedir? Nasıl Çalışır?

Band Protocol, zincir içi ve zincir dışı arasında bilgi alışverişini kolaylaştırmak için API’leri akıllı sözleşmelere bağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Band Protocol, 2017 yılında Soravis Srinawakoon, Paul Chonpimai ve Sorawit Suriyakarn tarafından kurulmuştur. Band Protocol’ün yerel jetonu BAND’dir. Bu yazıda Band Protocol (BAND) nedir, Band Protocol (BAND) nasıl çalışır, Band Protocol (BAND) nasıl alınır ve BAND/TRY ve BAND/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Band Protocol (BAND) Nedir? Nasıl Çalışır?

Band Protocol, gerçek dünyadaki verilerin blokzincirine eklenmesini sağlar. Band Protocol’ü, herhangi bir merkezi otorite olmadan güvenilir verilere erişim sağlayarak akıllı sözleşme işlevlerini geliştirir. Band Protocol’ün; blokzincirlerinin, gerçek dünyadaki verilere ulaşamaması ve gerçek dünyadaki verilerin, blokzincirlerine dağıtılması amacıyla oluşturulduğu belirtilir.

Band Protocol, herhangi bir merkezi otorite olmadan güvenilir verilere erişim sağlayarak akıllı sözleşme işlevlerini geliştirdiğini iddia eder. Band Protocol ile geliştiricilerin; dünyada yaşanan olaylar, spor, hava durumu ve daha fazla konudaki veriyi kullanabildiği iddia edilmektedir. Band Protocol, farklı konuda çok sayıdaki veri talebini karşılayarak tüm blokzincirlerinde çalışmayı hedeflediğini belirtir.

Band Protocol, Eylül 2019’da Ethereum blokzincirinde başlatılmıştır. Haziran 2020’de ise Band Protocol 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle Cosmos ağına geçiş yapmıştır. Son olarak protokolün kendi ağı olan BandChain’e taşınmıştır.

Band Protocol, 2017 yılında Soravis Srinawakoon, Paul Chonpimai ve Sorawit Suriyakarn tarafından kurulmuştur. Band Protocol’ün merkezi Tayland’ın başkenti olan Bangkok şehridir.

Band Protocol’ün yerel jetonu BAND’tir. BAND, Cosmos SDK kullanılarak BandChain üzerine inşa edilmiştir. BandChain teknolojisi, merkeziyetsiz uygulamalar ile veri sağlayıcıları arasında orta katman görevi görerek çalışır.

BAND, Delegated Proof of Stake protokolünü kullanır. Ağda katılımcı olmak isteyen kullanıcıların, BAND jetonunu stake etmesi gerekir. BAND jetonu, ağın yönetişiminde de kullanılmaktadır. BAND, veri isteklerinin yerine getirilmesinde yer alan doğrulayıcılar tarafından teminat olarak kullanılır.

Toplam BAND arzı 100,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Band Protocol’ün web sitesine https://bandprotocol.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz. Band Protocol hakkındaki tüm teknik detaylara Band Protocol whitepaper’ından ulaşabilirsiniz.

Band Protocol (BAND) Nasıl Saklanır?

Farklı konulardaki birçok veri talebini karşılayarak tüm blokzincirlerinde çalışmayı hedefleyen Band Protocol’ün yerel jetonu BAND, BandChain üzerine inşa edilmiştir. BtcTurk | Kripto, yalnızca Ethereum (ERC-20) üzerinde çalışan BAND jetonunu desteklemektedir. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile BAND bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Band Protocol (BAND) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Band Protocol (BAND) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Band Protocol (BAND) alabilirsiniz.

Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors