BtcTurk | Kripto’da Bitcoin Çekme İşlemlerinden Neden Ücretsiz?

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran BtcTurk | Kripto, 2013 yılından bugüne Türkiye’de Bitcoin odaklı kriptopara sektörünün oluşmasına, gelişmesine ve büyümesine öncülük etmiştir. BtcTurk | Kripto, kullanıcılarının, hızlı, güvenli ve kolayca Bitcoin alım satım işlemlerine aracılık ederken sıklıkla kriptopara sektörüne öncülük eden Bitcoin’in önemini vurgulamıştır.

Bitcoin, blokzinciri üzerine kurulu bir ödeme sistemi olarak Satoshi Nakamoto tarafından 31 Ekim 2008’de tanıtıldı. Geliştiricilerin ve girişimcilerin blokzinciri altyapısı ile ödeme sistemi ve para birimlerine farklı yaklaşımlar getirerek ortaya çıkarttığı diğer kriptoparalar ile büyüyen kriptopara piyasasınında Bitcoin her zaman piyasayı yönlendiren kriptopara varlığı olmayı başardı.

Bitcoin’in herhangi bir merkezi otoriteye bağlı olmaması, blokzinciri tabanlı ilk kriptopara olması Bitcoin’in diğer kriptoparalara kıyasla daha fazla kullanılmasına ve cüzdanlar arasında transfer edilmesine zemin hazırlamıştır.

Herhangi bir merkezi otoriteye bağlı olmayan blokzinciri tabanlı ödeme sistemlerinde, transfer işlemlerini onaylayanları (madencileri) teşvik etmek ve ağın merkeziyetsiz yapısının devamlılığını sağlamak için bir ödül mekanizması kurgulanmıştır. Bu ödül sistemine göre Bitcoin bloğunu doğrulayan ilk madenci, doğruladığı blokta yer alan işlemler için ödenen transfer ücretlerini ve blok ödülünü kazanır. Madenciler, hem ağdaki transfer işlemlerini onaylayabilmek, yüksek işlemci gücüne sahip cihazları satın almak ve işletmek için zaman, emek ve para harcarlar. Blok ödülleri ve transfer işlem ücretleri sayesinde madenciler, işletme masraflarını karşılayabilme ve kar edebilme imkanı bulurlar. Bu ödül mekanizması, madencileri, ağın devamlılığını sağlamaya teşvik ederken aynı zamanda kullanıcıların, herhangi bir merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan, aracısız para transfer edebilmelerine imkan verir.

BtcTurk | Kripto’da Bitcoin Çekme İşlemleri Ücretsiz

Türkiye’nin ilk Bitcoin alım satım platformu BtcTurk | Kripto’da, Bitcoin çekme işlemlerinde madencilere ödenen transfer ücreti, BtcTurk | Kripto tarafından karşılanmaktadır.

Özellikle daha önce Bitcoin transferi yapmamış kullanıcıların Bitcoin çekme deneyimini yaşayabilmesi için BtcTurk | Kripto, Bitcoin çekme ücretlerini kullancılarına yansıtmamaktadır. BtcTurk | Kripto hesabınızdan 7/24 Bitcoin çekme talimatı verebilir, işlem ücreti ödemeden Bitcoin çekme deneyimi yaşayabilirsiniz.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk’un, Kriptometre’nin 5. Sezon 1. Bölümü’nde Bitcoin çekme işlemlerinin neden ücretsiz olduğunu anlattıkları bölümü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors