Hediye Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu yazıda hediyenin Bitcoin hali olan Hediye Bitcoin özelliği nedir ve BtcTurk ile nasıl kolayca Bitcoin hediye edilir sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. Dilerseniz, aşağıdaki Hediye Bitcoin Nasıl Kullanılır videosundan da yönlendirmeleri kolayca takip edebilirsiniz.

Hediye Bitcoin Nedir?

Hediye Bitcoin özelliği ile kolayca Bitcoin hediye edebilir, size hediye edilen Bitcoin’leri aktifleştirebilirsiniz.

Hediye Bitcoin özelliğini BtcTurk mobil uygulamasında sol üst köşede yer alan çark ikonu ile girebileceğiniz menü altında bulabilirsiniz.

Bu ekranda, yapmak istediğiniz işleme göre Hediye Oluşturma, Hediye Aktifleştirme veya Hediye Hareketleri’nden birini seçebilirsiniz.

Hediye Oluşturma

BtcTurk hesabınızda bulunan Türk Lirası bakiyenizi kullanarak Bitcoin hediye etmek için Hediye Oluştur butonuna basabilirsiniz.

Açılan Hediye Bitcoin Al ekranında, Kullanılabilir Bakiye’nizi ve Kalan Hediye Limiti’nizi görebilirsiniz.

Hediye etmek istediğiniz TL tutarını ilgili alana girebilirsiniz.

Hediye Oluşturma Kullanım Koşulları’nın üzerine basarak koşulları okuduktan sonra kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

Ardından Hediye Bitcoin Al butonuna basabilirsiniz. Hediye Bitcoin alım işleminiz gerçekleşmiştir.

Bu ekranda Hediye Kodu ve Son Geçerlilik Tarihi’ni görebilirsiniz. Hediyenizi paylaşırken görünecek Hediye Kartı ve Hediye Notu seçimlerini de yine bu ekrandan yapabilirsiniz.

Hediye Kartı seçerken karşınıza 3 seçenek çıkar. Size uygun olanı seçtikten sonra hediye notunuzu, verilen hazır not seçeneklerinden seçebilir veya Kendim Gireceğim’e basarak notunuzu kendiniz yazabilirsiniz.

Hediyemi Oluştur butonuna basarak Hediye Bitcoin’inizi, Hediye Kartı ve Hediye Notu ile birlikte hazır hale getirmiş olursunuz.

Şimdi, Hediye Bitcoin’inizi ya QR Kod Oluştur butonuna basarak oluşturacağınız QR kod aracılığı ile ya da Paylaş butonuna basarak, çıkan paylaşım aracı seçeneklerinden biri ile paylaşabilirsiniz.

Yine bu ekranda Hediye Geçmişi butonuna basarak Oluşturulan ve Aktifleştirilen olmak üzere hediye geçmişinizi 2 sekmede görüntüleyebilirsiniz.

Hediye Aktifleştirme

Hediye Bitcoin’inizi aktifleştirmek için Hediye Bitcoin ekranında Hediye Aktifleştir butonunu kullanabilirsiniz. Bu alanda kalan aylık aktifleştirme limitinizi de hızlıca görebilirsiniz.

Hediye Bitcoin’iniz sizinle QR Kodu olarak paylaşıldıysa QR Kod sembolüne basarak okutabilirsiniz. Eğer Hediye Kodu sizinle paylaşıldıysa bu ekrandaki alana kodu yazabilirsiniz.

Hediye aktifleştirme Kullanım Koşulları’nın üzerine basarak koşulları okuduktan sonra kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyip, Aktifleştir butonuna basarak aktifleştirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Açılan ekranda size Hediye Bitcoin gönderen kişinin Hediye Notunu ve Bitcoin hesabınıza geçen miktarı Hediye Kartı ile birlikte görebilirsiniz.

Şimdi siz de Hediye Bitcoin gönderebilir veya Varlıklarım ekranına giderek Bitcoin miktarınızı görebilirsiniz.

Hediye Hareketleri

Oluşturduğunuz ve aktifleştirdiğiniz Hediye Bitcoin’lerin işlem geçmişini Hediye Hareketleri ekranından görüntüleyebilirsiniz.

Oluşturulan sekmesini seçin, görüntülemek istediğiniz hediye hareketi tarih aralığını seçin. Seçtiğiniz aralıkta aktifleştirilen, aktifleştirilmemiş ve iptal edilen Hediye Bitcoin işlemlerinizi görebilirsiniz.

Bu ekranda her bir Hediye Bitcoin hareketinin durumunu, Türk Lirası değerini ve aktifleştirilmemiş hediye kodları için Son Geçerlilik Tarihi, aktifleştirilen hediye kodları için Oluşturulma Tarihini görebilirsiniz.

Aktifleştirilmemiş bir Bitcoin hediyesine basarsınız açılan Hediye Detayı sayfasında hediyenizin Bitcoin miktarını, Türk Lirası karşılığını, Paylaş butonunu, durumunu, oluşturulma tarihini, hediye kodunu, hediye notunu, son geçerlilik tarihini ve iptal etmek istediğinizde kullanabileceğiniz İptal Et butonunu görebilirsiniz.

Eğer İptal Et butonuna basarak oluşturduğunuz bir hediyeyi iptal ederseniz bu işleme ait detayların olduğu sayfayı görebilirsiniz.

Aktifleştirilen bir Bitcoin hediyesine basarsınız açılan Hediye Detayı sayfasında hediyenizin, o anki piyasa fiyatı üzerinden Bitcoin miktarını, Türk Lirası karşılığını, durumunu, oluşturulma tarihini, aktifleştirilme tarihini, aktarılan Bitcoin miktarını, hediye kodu ve hediye notunu görebilirsiniz.

Son geçerlilik tarihine kadar aktifleştirilmemiş bir hediye kuponunun üzerine basarsınız, Hediye Detayı sayfasında hediye Bitcoin kuponunun detayını ve hediye tutarının BtcTurk hesabınıza Türk Lirası olarak iade edildiğine dair detayları görebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors