ONYX Protocol (XCN) V2 NEDİR?

Bir merkeziyetsiz finans (Defi) platformu olan Onyx Protocol (XCN), bünyesinde token takası(swap), token kilitleme(staking) ve teminat karşılığı borç alma-verme hizmetleri sunmaktadır. Platformun teminat karşılığı borç alma-verme servisi Ekim 2023’de yaşanan güvenlik zaafiyeti sonrasında askıya alınmıştı.

12 Eylül 2024 tarihinde platforma gelecek güncellemeyle birlikte teminat karşılığı borç alma-verme servisi tekrardan faaliyete geçecek. Onyx V2, bu güncellemeye verilen isimdir.

ONYX V2 Güncellemeleri Nedir?

Onyx V2 güncellemeleri sonrasında platformda teminat karşılığı borç alıp verilmesine izin verilen kriptopara ve NFT sayısı azaltılacak. Güncelleme sonrasında, WBTC-ETH-USDC-USDT-DAI kriptoparaları için servis sunulacak. Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) isimli NFT koleksiyonları ise V2 güncellemesi sonrasında kabul edilecek NFT koleksiyonları olacak.

Kullanıcıların, platformun borç verme havuzuna kriptopara veya NFT kilitleyerek, borç alanlardan elde edeceği gelir oranlarında da üst limit konulmasına karar verildi. Güncelleme sonrasında NFT getirileri %50’nin üzerine, kriptopara getirileri de %75’in üzerine çıkamayacak.

Kullanıcıların Aksiyon Alması Gerekiyor Mu?

Onyx V2 güncellemesi için kullanıcıların herhangi bir aksiyon almasına gerek yoktur. Platformu kullanmak isteyen kullanıcılar ve XCN sahipleri, güncelleme öncesinde ve sonrasında herhangi bir değişiklik yapmak zorunda değildir.

Onyx hakkında detaylı bilgi için Onyx Protocol (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors