NuCypher (NU) Nedir? Nasıl Çalışır?

NuCypher, genel erişime açık blokzincirleri için şifreleme, erişim kontrolü ve anahtar yönetimi sistemi sunan merkezi olmayan şifreleme hizmeti sunmaktadır. NuCypher, blokzincirleri ve merkezi olmayan dosya depolama çözümleri için uçtan uca şifrelenmiş veri paylaşımı imkanı sağlamaktadır.

NuCypher (NU) Nasıl Çalışır?

Gizliliği korumaya ihtiyaç duyan uygulamalar için kriptografik şifreleme altyapısı sunan NuCypher,  Proxy re-encryption (PRE) adı verilen yeniden şifreleme teknolojisi ile veri transferi şifreli olarak gerçekleşir. Transfer edilmek istenen verilerin şifrelerini çözen anahtara erişim yetkisi, vekil sunucular aracılığıyla alıcıyla ulaştırılır. Alıcı, kendisine ulaştırılan şifre çözme yetkisi ve kendi özel anahtarını kullanarak, iletilen yeniden şifrelenmiş verilerin şifresini çözerek verilere güvenli bir şekilde ulaşabilir. Veriler, taşınırken şifrelendiği ve şifre çözücü anahtar yalnızca alıcının özel anahtarı ile kullanılabildiği için, NuCypher tarafından sunulan yeniden şifreleme yöntemi ile veri transferi, klasik blokzinciri transferlerine kıyasla çok daha güvenli ve gizlidir.

NuCypher (NU) Nasıl Saklanır?

NuCypher ağının dijital varlığı olan NU, Ethereum blokzincirinde üretilmiş ERC-20 tabanlı bir akıllı kontrattır. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanlarında NuCypher (NU) bakiyenizi yönetebilirsiniz.

NuCypher (NU) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile NuCypher (NU) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek NuCypher (NU) alabilirsiniz.

NuCypher (NU) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda NuCypher (NU)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Nu Cypher (NU) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors