Flow (FLOW) Nedir? Nasıl Çalışır?

Flow ağı, Dapper Labs ekibi tarafından geliştirilmiştir. Ağın kurucu isimleri arasında Roham Gharegozlou, Dieter Shirley ve Mikhael Naayem yer alır. Flow ağı; merkeziyetsiz uygulamalar (dApp), NFT’ler, oyunlar için tasarlanmış katman 1 çözümüdür. Flow; yeni nesil oyunlar, uygulamalar için dijital altyapı sunmayı amaçlar. Flow’un yerel jetonu FLOW’dur. Bu yazıda Flow (FLOW) nedir, Flow (FLOW) nasıl çalışır, Flow (FLOW) nasıl alınır ve FLOW/TRY ve FLOW/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Flow (FLOW) Nedir? Nasıl Çalışır?

Flow; yeni nesil oyunlar ve uygulamalar için proje geliştiricilere dijital bir altyapı sunan katman 1 çözümüdür. Flow ağı üzerinden uygulama geliştirebilmek mümkündür. Flow ekosistemi birçok partner ile çalışmaktadır. Farklı sektörlerde global çapta bilinirliği olan Warner Music, Ubisoft, NBA, UFC gibi markalar Flow ekosisteminin ortakları arasındadır.

Flow ağında yer alan akıllı sözleşmeler, Cadence programlama dili ile yazılmıştır. Flow ağı, Proof of Stake protokolü ile çalışmaktadır.

Flow blokzincirinin geliştirici ekibi Dapper Labs’tır. Dapper Labs aynı zamanda NBA Top Shot, Cryptokitties gibi projelerin arkasında yer alan ekiptir. Flow ağı 2020 yılında, Kanada Vancouver’de ortaya çıkmıştır.

Flow ağının yerel jetonu FLOW’dur. FLOW jetonu, Flow ağında yer alan uygulamaların çalışması amacıyla kullanılmaktadır. Ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde ödeme yöntemi olarak FLOW kullanılır. Akıllı sözleşme kullanmak, yeni hesap oluşturmak, saklama alanı satın almak için yapılan ödemelerde FLOW kullanılmaktadır.
FLOW jetonu, Flow ağına katılmak ve ağda ödül kazanmak için de kullanılır. Proof of Stake protokolü ile çalışan Flow ağı üzerinde doğrulayıcı olmak için, FLOW jetonlarının stake edilmesi gerekmektedir. İşlemleri doğrulayan kullanıcılar ödül olarak FLOW jetonu kazanırlar.

FLOW jetonunun toplam arzı 1,359,340,091 adet ile sınırlandırılmıştır.

Flow’un web sitesine https://flow.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.Flow ağı hakkında tüm temel ve teknik bilgileri bulabileceğiniz white paper’e (teknik doküman) https://flow.com/technical-paper bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Flow (FLOW) Nasıl Saklanır?

Proje geliştiricileri için bir dijital altyapı oluşturan Flow’un yerel jetonu FLOW, Flow ağında üretilmektedir. Flow varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile FLOW bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Flow (FLOW) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Flow (FLOW) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Flow (FLOW) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors