Algorand (ALGO) Nedir? Nasıl Çalışır?

Algorand, ölçeklenebilir merkeziyetsiz bir blokzinciri ağıdır. Bilgisayar bilimi profesörü olan Silvio Micali tarafından kurulmuştur. Algorand’ın yerel kriptopara birimi ALGO’dur. Bu yazıda Algorand (ALGO) nedir, Algorand (ALGO) nasıl çalışır, Algorand (ALGO) nasıl saklanır ve Algorand (ALGO) nasıl alınır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Algorand (ALGO) Nedir? Nasıl Çalışır?

Algorand, Bitcoin ve diğer blokzinciri ağlarında gerçekleşen işlemlerdeki hız sorununa çözüm üretmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Blokzincirinde yapılan işlemlerin hızını ve verimliliğini artırmak için geliştirilmiştir. Proof of Stake (Hisse Kanıtı) protokolü ile çalışır. Algorand ağındaki bir katılımcı, sahip olduğu ALGO’yu stake ederek ağ üzerinde teklif verebilmekte ve oylamalara katılabilmektedir.

Algorand’ın yerel kriptopara birimi ALGO, Haziran 2019’da piyasaya sürülmüştür. ALGO’nun arzı 10 milyar ile sınırlandırılmıştır. ALGO’nun madenciliği yapılabilmektedir. Algorand ağında, blok ödülleri sadece blok üreten kullanıcılara verilmemektedir. Blok ödülleri tüm ALGO sahiplerine bölünüp dağıtılmaktadır. Bu sistem ile kullanıcıları Algorand stake platformuna katılmaya teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Algorand ağında yapılan işlemler 5 saniyeden kısa sürmektedir. Ağ üzerinde saniyede 1.000’den fazla işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Algorand (ALGO) Nasıl Saklanır?

Ölçeklenebilir merkeziyetsiz bir blokzinciri ağı olan Algorand’ın yerel kriptoparası ALGO, Algorand blokzincirinde üretilmiştir. Algorand varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile ALGO bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Algorand (ALGO) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether (USDT) ile Algorand (ALGO) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Algorand (ALGO) alabilirsiniz.

Algorand (ALGO) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Algorand (ALGO)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Algorand (ALGO) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors