0x Protocol (ZRX) Nedir? Nasıl Çalışır?

0x Protocol, merkezi platformlara ihtiyaç duymadan Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 token’larının ve diğer varlıkların alım satım işleminin gerçekleştirildiği altyapı protokolüdür. 0x Protocol, 2016 yılında Will Warren ve Amir Bandeali tarafından kurulmuştur. 0x Protocol’ün token’ı ZRX’dir. Bu yazıda 0x Protocol (ZRX) nedir, 0x Protocol (ZRX) nasıl çalışır, 0x Protocol (ZRX) nasıl alınır ve ZRX/TRY ve ZRX/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

0x Protocol (ZRX) Nedir? Nasıl Çalışır?

0x Protocol, merkezi platformlara ihtiyaç duymadan Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 token’larının ve diğer varlıkların alım satım işleminin gerçekleştirildiği altyapı protokolüdür. 0x Protocol, ERC-20 token’larının dışında ERC-723 token’larını da desteklemektedir.

ZRX, Ethereum ağı üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir token’dır. 0x Protocol’ünde kullanıcıların işlem yapmalarına olanak sağlayan düğümler, ZRX token ile ödeme almaktadır. ZRX token’ı, 0x Protocol’ünün yönetişiminde de kullanılmaktadır.

ZRX’in toplam arzı 1,000,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

0x Protocol, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Will Warren ve Amir Bandeali tarafından kurulmuştur.

0x Protocol web sitesine https://www.0xprotocol.org/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.0x Protocol hakkındaki tüm teknik detaylara https://docs.0xprotocol.org/en/latest/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

0x Protocol (ZRX) Nasıl Saklanır?

ZRX, ERC-20 tabanlı bir token’dır. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile ZRX bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

0x Protocol (ZRX) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile 0x Protocol (ZRX) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek 0x Protocol (ZRX) alabilirsiniz.

Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors