BtcTurk’ün En Büyük Ana Sponsor Olduğu GEG 2022 İstanbul’da Düzenlendi

İBB Spor İstanbul’un düzenlediği ve BtcTurk’ün en büyük ana sponsor olduğu İstanbul 2022 Global Esports Games (GEG 2022) etkinliği, 15 – 17 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. 68 farklı ülkeden 400’ün üzerinde espor oyuncusunu bir araya getiren etkinlik, önde gelen espor yayıncılarına da ev sahipliği yaptı. Festivalde Dota 2, Street Fighter V: Champion Edition, PUBG Mobile ve eFootball 2023 oyunlarının dünyaca ünlü takımları mücadele etti ve final karşılaşmaları oynandı.

BtcTurk, İstanbul 2022 Global Esports Games’in en büyük ana sponsoru olmanın ötesinde etkinlikte kurduğu stand ve BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin GEFcon’da konuşmacı olarak katılım sağlaması ile de, espor ekosisteminine daha fazla dahil olma isteğini ve desteğini gösterdi. Katılımcılar etkinlik süresince BtcTurk standına uğrayarak Hediye Bitcoin ve diğer hediyeleri kazanma şansı yakalarken, Bitcoin ve BtcTurk dünyasını daha yakından deneyimleme şansı da yakaladı.

GEFcon 2022

Bununla birlikte İstanbul 2022 Global Esports Games’in ilk gününde gerçekleşen GEFcon’da, aralarında BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin de konuşmacı olarak yer aldığı espor, spor, teknoloji, iş ve akademi çevresinden katılımcılar yakın gelecekte esporu tanımlayacak fikir ve stratejileri değerlendi.

Mustafa Özben’in moderatörlüğünde enerji ve dinamizmin bir saniye bile düşmediği, GEFcon’un ikinci oturumu olan “Espor ve Spor: Türkiye ve Bölge Üzerine Odak” panelinde BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’ye, British Esports CEO’su ve GEF Başkan Yardımcısı Chester King, GEF Yönetim Kurulu Üyesi ve Ireland Esports Başkan Yardımcısı Adrian Lismore, GEF Simülasyon Oyunları Özel Danışmanı Stefy Bau ve HeyMo The Experience Design Company CEO’su Egemen Ozcan da eşlik etti.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri katıldığı panelde, coğrafyadan kültüre, gelenekten yeniliğe, Türkiye’nin Doğu ile Batı arasında, bağlantı noktasındaki merkezi rolünü değerlendirdi. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin açıklamaları şu şekilde oldu;

Teknolojiden heyecan duyan, yeni şeyler denemeye istekli Türk halkının buradaki iş dünyasına destek olduğuna inanıyorum.”

“Teknolojik açıdan, teknoloji üretenler ve teknoloji tüketenler olduğunu görüyorum. Sadece bir teknoloji tüketicisi iseniz fakir olursunuz. Teknoloji üreticisi iseniz çok daha farklı bir konumda olacaksınız demektir. Bir de bu ikisinin arasında, teknolojileri tüketen ama aynı zamanda yeni hizmetler, fikirler ve teknolojik fırsatlar sunan bir konum bulunuyor.”

“Türkiye’nin sadece coğrafi olarak değil, aynı zamanda genç ve geniş nüfusuyla da stratejik bir noktada olduğuna inanıyorum. Çok farklı ve çekici bir konumda. Son 10 yıllık süre zarfında 5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı başardık. Bu durum birçok oyun ve hatta donanım için de geçerli. Bu nedenle Türkiye’deki bu gücün geleceği ve dünya çapında yaratacağı etki konusunda oldukça heyecanlıyım.”

Günümüzde tıpkı Bitcoin’in sınırları kaldırması gibi teknoloji de sınırları kaldırıyor. Bu nedenle sadece Türkiye’ye odaklanmak harika ama küresel olarak düşündüğünüzde, o zaman herkes için çok daha büyük fırsatlar söz konusu…”

“Espor ve Spor: Türkiye ve Bölge Üzerine Odak” panelindeki diğer katılımcılardan biri olan GEF Simülasyon Oyunları Özel Danışmanı Stefy Bau, ön yargıların aksine kadınların hem geliştirici hem de oyuncu olmaları konusunu desteklenmesi gerektiğini belirtirken, Türkiye’deki potansiyelin nasıl daha verimli kullanılabileceği konusunda ise “Denemelisiniz aksiyon almalısınız. Hiçbir şey yapmamaktansa denemek en iyisi.” yorumunda bulundu.

Devamında British Esports CEO’su ve GEF Başkan Yardımcısı Chester King ise Birleşik Krallık’taki espor gündemine değindi. Birleşik Krallığın farklı ülkelerden oluşan bir birlik olması nedeniyle espor ile ilgilenen genç potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Chester King, global ölçekte etkinlikleri desteklediğini açıkladı. GEF Yönetim Kurulu Üyesi ve Ireland Esports Başkan Yardımcısı Adrian Lismore ise oyun kartları ve NFT trading kartlarına yönelik projelere değindi. HeyMo The Experience Design Company CEO’su Egemen Ozcan, GEG 2022 ve üstlendikleri diğer espor etkinliklerinin organizasyonlarında nelere dikkat ettiklerini anlattı.

İstanbul 2022 Global Esports Games (GEG 2022) etkinliği, BtcTurk’ün bu sene içerisinde desteklediği etkinliklerinden sadece bir tanesi. 2022 yılı boyunca BtcTurk’ün yaptığı, organize ettiği, sponsor olduğu ve desteklediği espor etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors