31 Ekim Özel Yayını 1.1 milyon izlendi

BtcTurk’ün Bitcoin Teknik Dokümanı’nın 12. yılına özel düzenlediği global etkinlik yoğun ilgi gördü. BtcTurk’ün Twitter, Youtube ve Facebook hesaplarından yayınlanan etkinliği 1.1 milyona yakın kişi canlı olarak takip etti.

Bitcoin ve kriptoparaların kolayca ve güvenle alım satımının yapılabildiği Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu BtcTurk, Bitcoin’in ilk ortaya çıkışı olarak kabul edilen Bitcoin Teknik Dokümanı’nın (Bitcoin Whitepaper) 12. yıl dönümüne özel global bir etkinlik düzenledi.

Bitcoin Teknik Dokümanı’nı e-posta ile ilk alanlardan biri olan Blockstream CEO’su Adam Back, BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan’ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik 1.1 milyon kişi tarafından canlı yayında izlendi ve büyük ilgi gördü.

BtcTurk’ün Twitter, Facebook ve Youtube, platformlarında  canlı olarak yayınlanan etkinlikte paranın tarihi, Teknik Doküman’a uzanan yol, kurumların Bitcoin alma nedenleri ve finansal bakış açışıyla Bitcoin’e dair tüm merak edilenler ele alındı.

Bitcoin’in 31 Ekim 2008 tarihinde Satoshi Nakamoto rumuzuyla Kriptografi Yazışma Grubu isimli bir e-posta grubunda yayınlanan “Bitcoin: Eşlerarası Elektronik Nakit Sistemi” başlıklı teknik doküman ile ortaya çıktığını belirten BtcTurk CEO’su Özgür Güneri;Finansal ve toplumsal dalgalanmaların içinden Bitcoin’in sayesinde daha güçlü geçebildiğimizi gördük. Önümüzdeki dönemde nakit gücünü kaybettiğinde insanların daha çok aktiflere yöneleceğini düşünüyorum. Bitcoin de kendi değerinizi ve zenginliğinizi gelecekte koruma yollarından biri, sağlam bir çözüm ve opsiyon olarak karşımıza geliyor. Kontrol edilememesi, sansürlenememesi, para politikası ile oynanamaması Bitcoin’e büyük güç veriyor. İnsanların eline karşı taraf riskini taşımayan, merkeziyetsiz bir yapıya sahip, kusursuz ve harika bir finansal araç sunmuş oluyoruz. Bugün Bitcoin, kendisini bu finansal ve sosyal istikrarsızlıktan korumak isteyen ortalama vatandaşların da kullanabileceği bir yatırım biçimine dönüşüyor. Varlıkların da en üst teknolojiyle korunabilir olması, bunun gizlilik ülkeleri ve güvenlik ilkeleri çerçevesinde yapılması insanlara büyük kolaylık sunacak. Kriptopara dünyasında 7 kıtada hizmet sunan global bir oyuncu olarak bunun aracısı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Bitcoin Teknik Dokümanı’nı e-posta ile ilk alanlardan biri olan Blockstream CEO’su Adam Back, “İnsanların itibari paraların Bitcoin’e karşı değer kaybettiğini fark ettiklerinde artan bir etkiyle daha fazla kişinin Bitcoin’i tercih edecektir” derken, BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk da Bitcoin’in çok güçlü bir finansal araç olduğunu söyledi. Blockchain’deki şeffaflığı tesis etmenin, takas edilebilirliği bu anlamda güvence altına almanın önemine vurgu yaptı.

“Türklerin Bitcoin ve kriptopara piyasasına olan yoğun ilgisi gerçekten de beni çok heyecanlandırıyor” diyen CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, “Bugün farklı eğitim seviyesinden, farklı siyasi görüşlerden kısacası hayatın her kesiminden insan Bitcoin’i değerlendirmeye başladı. Bu büyük bir toplumsal hareket, toplumsal bir dönüşüm. Bütün bu farklı insanların ortak bir paydada birleşebildiğini görüyoruz. Kısacası; Bitcoin ekonomisi şu anda görmezden gelinemeyecek kadar büyük ve büyümeye devam ediyor” dedi.

Victor Hugo’nun “Bir işin doğru zamanı geldiyse onu durdurmanın hiçbir yolu yoktur!” sözünden alıntı yaparak konuşmasına başlayan İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, “Son derece ilginç bir dönemden geçtik. Özellikle 2007 ile 2017 yıllarını kıyaslayacak olursak tamamen farklı bir ortamın içerisindeyiz. İnsanlar Bitcoin’den bahsederken onu lale tohumuna benzetirlerdi, lalelerin ömrü kısadır, uzun yaşamazlar. Ama görüyoruz ki şu aşamada Bitcoin 10 sene hayatta kaldıysa demek ki laleye benzemiyor, çabuk solmadı, 11 senedir hayatta ve yaşamaya devam ediyor” dedi.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors