TxID Nedir, BtcTurk | Kripto’da Nerede Yer Alır?

Bu yazıda TxID kodu nedir, ne için kullanılır, BtcTurk | Kripto mobil uygulamasında nerede yer alır, sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

TxID Nedir?

TxID, transaction hash/ID’nin kısaltmasıdır. Tx, transaction’ın (işlem), ID ya da hash ise kriptopara işleminin kimliğini tanımlamak için kullanılmaktadır.

TxID kodu, blokzinciri ağına eklenen tüm işlemlere verilen benzersiz karakterlerden oluşan 64 karakterli numerolojik bir dizidir. Yaptığınız işlemin kimlik numarasıdır diyebiliriz.

Kriptopara yatırma ve çekme işlemlerinizi bu kodla aratabilir ve işlemle ilgili tüm ayrıntıları kontrol edebilirsiniz.

TxID Ne İşe Yarar?

BtcTurk | Kripto hesabınıza yatırdığınız ancak yansımayan kriptoparalarınızı, çekme yaptığınız farklı platform üzerinden TxID kodları ile takip edebilirsiniz.

Aynı zamanda yatırma ve çekme işlemleriniz için BtcTurk Kullanıcı Destek Merkezi ile iletişime geçtiğinizde, Kullanıcı Destek ekibimizin size daha iyi yardımcı olmasını sağlamak için işleminizin TxID kodunu iletebilirsiniz.

BtcTurk | Kripto’da TxID Kodu Nerede?

BtcTurk | Kripto Yatır-Çek ekranında işlem yaptığınız kriptoparanın üzerine basarak, yatırma ise Yatırma İsteklerinden, çekme ise Çekme İsteklerinden TxID koduna ulaşabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors