BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Kimdir?

Özgür Güneri, 1972 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Liseye kadar olan öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Güneri, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Özgür Güneri, London Business School’dan MBA derecesine de sahiptir.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Kimdir?

Kariyerine, 1991 yılında üniversite öğrencisiyken, Global Menkul Değerler Araştırma Bölümü’nde başlayan Güneri, Romanya ve Mısır ülke analisti olarak görev yapmış ve şirketin Mısır/Kahire ile New York ofislerinin kuruluşunda rol almıştır. 2000 yılında QNB Finansbank Grubu’na geçen Özgür Güneri, Finans Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlüğü, Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Güneri aynı zamanda Türkiye’de ve Avrupa’da gelişmekte olan Borsa Yatırım Fonu’nun kuruluşunu sağlayan ekibe liderlik yapmıştır.

Özgür Güneri, Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak yaklaşık 5 yıl QNB Finansinvest’te çalışmıştır. 2018 yılında BtcTurk’ün çoğunluk hissesini satın alan Özgür Güneri BctTurk CEO’su olarak 1 Şubat 2018’den günümüze BtcTurk’te görev almaktadır.

Türkiye’yi Bitcoin’le tanıştıran BtcTurk’te yeni nesil finans hizmetler alanında adım atan Özgür Güneri BtcTurk CEO’su olarak görev yapmanın yanı sıra blokzinciri ve kriptopara odaklı teknoloji geliştirme şirketi BTCTrader şirketinde CEO olarak görev almaktadır.

Özgür Güneri kimdir sorusunun yanıtını, finansal hizmetler alanında 30 yılını dolduran Güneri’nin, “Finansal hizmetlerde geçen 30 yıl” videosunda BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’den dinleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors