BtcTurk | Teknoloji CEO’su Ozan Yurtseven Kimdir?

Ozan Yurtseven, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitimlerini tamamlamıştır. Ozan Yurtseven, erken yaşlardan itibaren teknolojiye yakın ilgi göstermiştir.

Uzun yıllar boyunca teknoloji altyapılı yeni fikirler ve uygulamalar geliştirmeye bağlı kalarak birçok kuruluşta yer almıştır. Kariyerine Yazılım Geliştirici olarak başlayan Yurtseven; ilerleyen yıllarda Verus Bilişim, PhonoClick şirketlerinde mobil uygulama ve website geliştirici olarak görev yapmıştır. Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırıcı etkileri doğrultusunda çeşitli kurum ve start-up’larda geliştirmeler yapmıştır. 2013 yılında blokzinciri ve kriptoparalar konusunda teknoloji geliştiren BtcTurk | Teknoloji şirketinde görev yapmaya başlamıştır. 2016 – 2023 yılları arasında Türkiye’nin ilk kriptopara alım satım platformu olan BtcTurk’ün CTO görevini üstlenen Ozan Yurtseven, 2023 yılından bu yana BtcTurk | Teknoloji şirketinde CEO olarak görev yapmaktadır.

Bitcoin’in gelişim sürecini, “BtcTurk’ten Bağımsız Bitcoin Yazılım Geliştiricilerine $210.000 Değerinde Bitcoin Desteği!” videosunda BtcTurk | Teknoloji CEO’su Ozan Yurtseven’den dinleyebilirsiniz.

BtcTurk | Teknoloji CEO’su Ozan Yurtseven’in sosyal medya hesaplarına aşağıdaki ikonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors