BtcTurk’ten Tarihte Çığır Açan İlklere Dikkat Çeken 10. Yıl Filmi

Türkiye’nin ilk Bitcoin alım satım platformu BtcTurk, 10’uncu yılını sektöründeki ilkliğini ve öncülüğünü vurgulayan bir reklam filmiyle kutluyor.

Bugün 5 milyon aşkın kullanıcısıyla yeni nesil finans dünyasının en önemli temsilcisi olan BtcTurk, 1 Temmuz 2013 yılında başladığı yolculuğunda 10 yılı geride bıraktı. 14 yıllık Bitcoin ve kriptopara sektörünün hem 10 yılına tanıklık eden hem de Türkiye’deki büyümesine öncülük yapan BtcTurk, ”Hep Dahası Var” sloganıyla 10. yılını kutladığı reklam filminde finans, iletişim, ulaşım ve haberleşme kategorilerinde çığır açan ilklerden aldığı ilhamı ekrana taşıyor.

Filmde dünyadaki ilk bankanın kuruluşuna atıfta bulunarak, “eğer biz bugün bir banka olsaydık, 600’üncü yaşımızı kutluyor olurduk, hem de bu toprakların ilk bankası olarak” ifadesiyle kriptopara sektöründeki önderliğine vurgu yapılan BtcTurk’ün, ilk telefon konuşması, ilk havacılık seferi ve ilk bilgisayar gibi günümüze yön veren atılımlara benzer şekilde finans sektöründe ufuklar açan yeniliklerin ilk adresi olduğuna dikkat çekiliyor.

İlk buluşların gerçekleştiği tarihi fonlarla görsel zenginlik sunan film, “Biz hem çok eski hem de çok yeniyiz. 14 yıllık Bitcoin tarihinde, 10. yılımızı kutluyoruz. Türkiye’nin ilk Bitcoin alım satım platformu BtcTurk, size ilkleri yaşatmak için var” sözleriyle tamamlanıyor. BtcTurk, önümüzdeki dönemde öne çıkaracağı “Hep Dahası Var” sloganına da ilk kez bu filmde yer veriyor.

Bitcoin’in 21 milyon adetlik arzına istinaden 21 kanalda roadblock reklam çalışmasıyla yer aldı

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, 10 yıldır sektörün doğasından kaynaklı fırtınalı denizlere rağmen dimdik ayakta durduklarını ve büyümeye devam ettiklerini belirterek, “Bu güçlü ve öncü odaklı duruşumuzu, 10. yıl filmimize yansıtmaya çalıştık. Filmin çekimleri Fatih, Yenibosna, Kemerburgaz ve Riva olmak üzere 4 günde, 4 ayrı mekânda, 600 kişilik ekiple gerçekleştirildi. Yoğun bir prodüksiyon çalışmasının ardından senaryodaki tarihsel anlatımı görsel olarak mükemmel şekilde yansıtan bir yapım ortaya çıktı. 10. yıl reklam kampanyamız çerçevesinde Bitcoin’in 21 milyon adetlik arzına istinaden 21 kanalda roadblock reklam çalışmasının yanı sıra açıkhava unsurlarını da kullanacağız” diye konuştu.

BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk ise “BtcTurk, 14 yıllık bir sektörün 10 yılında yer alarak, sektörün şekillenmesine ve ilk atılımlarının gerçekleşmesine ön ayak oldu. Bugün artık finansal evrende daha önce alışık olmadığımız çok yönlü, bağımsız ve çok hızlı işleyen seçeneklerimiz var. Bunun bir parçası olmaktan ve bu dünyayı büyütmeye ve geliştirmeye devam etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

REKLAM KÜNYESİ

Reklamveren: BtcTurk

Reklamveren Yetkilileri: Eda Elif Özbek, Ayşe Şenünver, Onur Duman, Ertan Ece, Atahan Gürel, Serhat Kalfa, Kubilay Yeşilay

Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul

Yaratıcı Başkan: Arda Erdik

Ajans Başkan Yardımcısı: Başar Bellisan

Yaratıcı Yönetmen: Emre Lafçı

Yaratıcı Grup Başkanı: Erman Anıt

Yaratıcı Ekip: Yusuf Gürol Yılmaz, Konuralp Arslan, Öner Tankul, Bilge Kaan Aydın, Cem Işık

Ajans Başkan Yardımcısı: Alp Gürsoy

Müşteri İlişkileri Direktörü: Onur Duman, Kutay Serteser

Müşteri İlişkileri:Hilal Kılıç, Fatma Seren Gökkut

Sosyal Medya: İklim Suaşan, Ulaş Üstün, Emrecan Uğur

Stratejik Planlama Direktörü: Ceren Şehitoğlu

Stratejik Planlama: Göktuğ Yurt

Ajans Yönetici Prodüktörü: Gülengül Soytürk

Ajans Yönetici Prodüktör Yardımcısı: Ümit Bak

Ajans Prodüktörü: Alper Öz

Yapımcı: Hazer Baycan, Serkan Tırmık

Yönetmen: Turgut Akaçık

Post Prodüksiyon: Bando

Müzik: 25m2 Cenk Çelebioğlu

Dönem kostüm: Baran Uğurlu

Günümüz Kostüm: Yasemin Aktaş Teker

Dönem Makyaj: Derya Ergün

Günümüz Makyajlar: Ahmet Yıldırım

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors