BtcTurk’te Bitcoin Nasıl Satılır?

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve 5 milyona yaklaşan kullanıcısıyla Türkiye’nin en büyük Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu olan BtcTurk, kullanıcılarına en iyi hizmet verme mottosuyla çalışmaya devam etmektedir.


BtcTurk ile kolayca Bitcoin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Peki, Bitcoin nasıl satılır? Bitcoin satabilmek için ne yapmak gerekir? BtcTurk’te Bitcoin satma işleminin nasıl gerçekleştiğini dair tüm adımları bu yazıda bulabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Satılır?

BtcTurk hesabınızdaki Bitcoin bakiyenizi kolayca satabilirsiniz.

1.Adım: BtcTurk’e Giriş Yapın

BtcTurk’e giriş yaptıktan sonra BtcTurk paneline yönlendirilirsiniz. Paneli kullanarak kolayca Bitcoin alıp satabilir, Bitcoin fiyatını, toplam varlıklarınızı ve hesap hareketlerinizi takip edebilirsiniz.

2.Adım: Kolayca Bitcoin Satın

Sol köşedeki alım satım kutusunu kullanarak kolayca Bitcoin satabilirsiniz.
Bitcoin Sat sekmesine geçiş yaptıktan sonra dilerseniz hesabınızdaki tüm Bitcoin’i satabilir veya 0.0005 ile 0.5 Bitcoin arasındaki tutarlarda Bitcoin satışı yapabilirsiniz. Satış yaparken tek seferde en fazla 0.5 Bitcoin satabilirsiniz. Ancak, 0.5 Bitcoin’den daha fazla Bitcoin satmak isterseniz, satış işlemini, satmak istediğiniz tutara ulaşana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Satmak istediğiniz tutarı girip Bitcoin Satın butonuna bastıktan sonra, satış işleminize ait detaylar ekrana gelecektir. Eğer işlemi onaylıyorsanız Bitcoin Sat butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İşleminizin sonucunu Hesap Hareketlerim kutusundan takip edebilirsiniz. Satış işleminden sonra hesabınıza aktarılan Türk Lirası miktarı sağ üstteki Varlıklarım kutusunda toplam varlıklarınıza eklenecektir. Varlıklarım kutusunda, BtcTurk hesap bakiyenizin yaklaşık Türk lirası ve yaklaşık Bitcoin karşılığını da görebilirsiniz. Ancak belirtilen tutarlar, o anki yaklaşık değerleri ifade etmektedir. Bitcoin alırken veya yeniden satış yaptığınızda işlem anındaki fiyatlar farklılık gösterebilir.

Tebrikler! BtcTurk’ten kolayca Bitcoin sattınız.

BtcTurk ile 3 adımda kolayca Bitcoin alabilirsiniz.
BtcTurk’ten Bitcoin nasıl alınır sorusunun cevabını Bitcoin Nasıl Alınır? BtcTurk ile Bitcoin Satın Almak içeriğimizden bulabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors