BtcTurk’te Nasıl Bitcoin Alınır?

BtcTurk’e üye olduktan sonra banka hesabınızdan Türk Lirası transfer ederek kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

BtcTurk’e henüz üye olmadıysanız, BtcTurk’e Nasıl Üye Olunur? makalemizde tüm üyelik aşamaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

BtcTurk’e giriş yaptıktan sonra BtcTurk paneline yönlendirilirsiniz. Paneli kullanarak kolayca Bitcoin alıp satabilir, Bitcoin fiyatını, toplam varlıklarınızı ve hesap hareketlerinizi takip edebilirsiniz.

Bitcoin alabilmek için öncelikle BtcTurk hesabınıza Türk Lirası transfer etmelisiniz. Panelde üst menüden TL Cüzdanı’na tıkladıktan sonra, para yatırmak istediğiniz bankayı veya ödeme kuruluşu seçebilirsiniz.

Eğer Akbank, Denizbank, Fibabanka, Vakıfbank veya Ziraat Bankası hesabınız varsa, bu banka hesaplarınızdan havale ile 7/24 Türk Lirası yatırıp çekebilirsiniz. Farklı bir bankadan EFT ile Türk Lirası transfer etmek isterseniz, hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç 09.00 – 16.45 arasında para transferi yapabilirsiniz.

Para yatırmak istediğiniz banka bilgilerini SMS ile almak isterseniz Banka Bilgilerini SMS ile Al butonuna basabilirsiniz.

BtcTurk’e sadece kendi banka hesabınızdan para transfer edebilirsiniz. 3. kişilerin hesabından veya vergi kimlik numarası ile açılmış hesaplardan yapılan transferler kabul edilmemektedir.

EFT işlemi gerçekleştirecekseniz alıcı adını “Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş.” olarak girmelisiniz. Havale yapacaksanız, IBAN numarasını girdikten sonra alıcı adı otomatik olarak ekrana gelecektir.

Göndermek istediğiniz tutarı girdikten sonra işlem açıklamasını boş bırakarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bankanız işlem açıklamasını boş bırakmanıza izin vermiyorsa, ad soyad bilgilerinizi girebilirsiniz.

Türk Lirası yatırma işleminizi, panelde Hesap Hareketleri bölümünden kolayca takip edebilirsiniz. Yatırdığınız tutar BtcTurk hesabına ulaştıktan sonra kısa süre içerisinde hesabınıza aktarılacaktır.

Artık Bitcoin almaya hazırsınız.

Sol köşedeki alım satım kutusunu kullanarak kolayca Bitcoin alabilirsiniz. Dilerseniz transfer ettiğiniz tüm bakiyeyi kullanabilir veya 10TL ile 25.000 TL arasında bir tutar girerek alım yapabilirsiniz. Tutarı girip Bitcoin Alın butonuna bastığınızda, alım işleminize ait detaylar ekrana gelecektir. Eğer işlemi onaylıyorsanız Bitcoin Al butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İşleminizin sonucunu Hesap Hareketlerim kutusundan takip edebilirsiniz. Satın aldığınız Bitcoin miktarı sağ üstteki Varlıklarım kutusunda toplam varlıklarınıza eklenecektir. Varlıklarım kutusunda, BtcTurk hesap bakiyenizin yaklaşık Türk Lirası ve yaklaşık Bitcoin karşılığını da görebilirsiniz. Ancak belirtilen tutarlar, o anki yaklaşık değerleri ifade etmektedir. Satış yaptığınızda veya yeniden alış yaptığınızda işlem anındaki fiyatlar farklılık gösterebilir.

Tebrikler! BtcTurk’ten kolayca Bitcoin aldınız.


Sahip olduğunuz Bitcoin’i BtcTurk hesabınıza aktararak güvenle saklayabilirsiniz. BtcTurk’te Bitcoin Yatırma Çekme İşlemleri makalemizde Bitcoin yatırma işlemleri ile ilgili detayları okuyabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors