BtcTurk’te Bitcoin Yatırma Çekme İşlemleri

Bitcoin aldınız ve bir başka cüzdana çekmek istiyorsunuz veya cüzdanınızdaki Bitcoin’i BtcTurk’e aktarmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, işlemlerinizi kolayca ve güvenle yapabilmeniz için bu rehberimizdeki adımları takip edebilirsiniz.

BtcTurk’e Bitcoin Yatırma

Donanım cüzdanı, mobil cüzdan veya bir başka platformdan BtcTurk’e Bitcoin transfer edebilmeniz için öncelikle yatırma adresinizi almanız gerekiyor. BtcTurk’e üye girişi yaptıktan sonra menüden Bitcoin Cüzdanı bağlantısına tıklayarak Bitcoin Yatır sayfasına ulaşabilirsiniz.

Karşınıza gelen Bitcoin adresi, BtcTurk hesabınıza Bitcoin yatırabileceğiniz yatırma adresinizdir. Bu adrese Bitcoin gönderebilmek için adres satırının yanındaki kopyalama butonuna bastıktan sonra cüzdanınızdaki Bitcoin adresi alanına yapıştırabilirsiniz. (Kopyaladığınız adresin, yapıştırdığınız alandaki adresle birebir aynı olduğunu kontrol etmelisiniz.)

Eğer akıllı telefonunuzdaki mobil cüzdanınızdan Bitcoin gönderecekseniz, adres satırındaki QR Kodu butonuna basarak adresinizin QR koduna ulaşabilirsiniz.

Cüzdanınızda transfer işleminizi tamamladıktan sonra işleme ait transfer dökümü (TXID) ile işleminizi Bitcoin blok gezgininden takip edebilirsiniz. (Örnek olarak Satoshi Nakamoto ve bilgisayar bilimci Hal Finney arasındaki ilk işlemin transfer dökümüne buradan ulaşabilirsiniz.) İşleminiz blokzincirinde 1 onay aldıktan sonra BtcTurk hesabınıza eklenecektir.

BtcTurk’den Bitcoin Çekme

BtcTurk hesabınızdan donanım cüzdanı, mobil cüzdan veya bir başka platforma Bitcoin transfer edebilmeniz için BtcTurk’e üye girişi yaptıktan sonra menüden Bitcoin Cüzdanı bağlantısına tıklayarak Bitcoin Çek sayfasına ulaşabilirsiniz. Bitcoin çekme adresi tanımlamak için Çekmek İstediğiniz Adres kutusundaki Yeni Adres Tanımla bağlantısına (veya + sembolüne) basın.

Açılan pencerede adresiniz için en az 5 harflik bir kayıt adı belirledikten sonra Bitcoin adresinizi Adres kutusuna yapıştırın. (Uyarı: Yapıştırdığınız adresin, kopyaladığınız adres ile bire bire aynı olduğunu mutlaka kontrol edin!) Tanımla butonuna bastığınızda, 2 Aşamalı Doğruma kodu girmeniz istenecektir. SMS ile gelen veya Authenticator uygulamasında üretilen 6 haneli kodu girip Tanımla butonuna tıkladığınızda Bitcoin çekme adresiniz tanımlanmış olacak.

Adresinizi tanımladıktan sonra Çekmek İstediğiniz Adres listesinden çekme adresinizi seçip, Çekmek İstediğiniz Tutar kutusuna çekme istediğiniz miktarı yazabilirsiniz. İsterseniz, kutunun içindeki +butonuna veya kutunun üzerinde yer alan Bitcoin bakiyenize tıklayarak tüm bakiyenizi Çekmek İstediğiniz Tutar kutusuna aktarabilirsiniz.

Çekme İsteği Gönder butonuna bastığınızda, Bitcoin Cüzdan Şifresi istenecektir. Bitcoin Cüzdanı’nı aktifleştirirken belirlediğiniz 6 haneli şifreyi girdikten sonra Onayla butonuna basarak, Bitcoin çekme isteğinizi iletebilirsiniz.

E-posta adresinize gelen onay mesajında yer alan Bitcoin adresini ve tutarı kontrol ettikten sonra Çekme İsteğini Onayla butonuna bastığınızda, Bitcoin çekme talebiniz kuyruğa alınacaktır.

Bitcoin transferinizin durumunu Bitcoin Cüzdanı > Bitcoin Çek sayfasından takip edebilirsiniz. İşleminiz gerçekleştiğinde İşlem sütununda yer alan simgeye tıklayarak Bitcoin blokzincirinden işlem dökümüne ulaşabilir, transferinizin durumunu blokzincirinden takip edebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors