BtcTurk Üyelik Bilgilerindeki Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

BtcTurk ile kolayca Bitcoin almak için üye olurken, ad soyad, doğum tarihi, TC kimlik numarası, e-posta adresi ve telefon numarası bilgileri, üyelik formunda doldurulur. Telefon numaranız 2 aşamalı doğrulama kodu gönderimi için kullanılır. BtcTurk üyelik bilgilerinizdeki telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız takip etmeniz gereken adımları bu yazıda bulabilirsiniz.

BtcTurk Üyelik Bilgilerindeki Telefon Numarasını Değiştirmek İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler

BtcTurk üyelik bilgilerinizdeki telefon numarası bilginizi değiştirmek için aşağıda verilen belgeleri hazırlayabilir ve diğer belirtilen bilgilerle birlikte BtcTurk üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-posta adresinizden destek@btcturk.com e-posta adresine iletebilirisiniz.

1) Kimlik Kartının Ön Yüzü

Kimlik kartınızın ön yüzünü, aşağıdaki örnekte olduğu gibi okunaklı şekilde fotoğrafını çekin veya tarayınız.

2) Barkodlu İkametgah Belgesi

e-Devlet sistemine giriş yaparak Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama seçeneğinden aşağıdaki örnekteki gibi barkodlu ikametgah belgesi talep edebilirsiniz. İkametgah belgesinin üzerindeki tarih, BtcTurk Destek Ekibi’ne telefon numarası değişikliği e-postasını göndereceğiniz günün tarihi ile aynı olmalıdır.

e-Devlet sisteminde, ikametgah belgesi talebinde bulunurken “Belgenin Neden Verileceği” alanında “Kuruma İbraz” seçeneğini işaretlediğinizde kurum alanına “BtcTurk” yazılmalıdır. Eğer “Kişi Talebi” seçeneğini işaretlerseniz bu alana TC kimlik numarası bilginizi yazabilirsiniz.

3) Dilekçeli Özçekim

Dilekçeli özçekim belgesi, kendi yüzünüzün, kimliğinizin ön yüzünün ve üyelik bilgilerinizde kayıtlı telefon numarasının değişimini talep ettiğiniz dilekçenin bir arada olduğu bir özçekim fotoğrafıdır.

Telefon numarası değiştirme talebinizi aşağıdaki dilekçe örneğini kullanarak yazabilirsiniz.

BtcTurk Destek Bölümü Dikkatine,

BtcTurk hesabıma kayıtlı 05** *** ** ** nolu telefon numarasının sistemlerinizden silinmesini rica ederim. Hesabıma 05** *** ** ** nolu güncel telefon numaramı tanımlamak istiyorum.

Ad Soyad

Tarih

İmza

Yukarıda anlatılan bilgi ve belgeleri hazırladıktan sonra BtcTurk üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-posta adresinizden destek@btcturk.com e-posta adresine iletebilirsiniz.

Gerekli Bilgi ve Belgeleri BtcTurk’e İlettikten Sonra Ne Olacak?

Yukarıdaki bilgi ve belgeleri BtcTurk’e tam ve eksiksiz olarak ilettiğinizde telefon numarası değişikliği işleminiz ortalama 1 saat içerisinde gerçekleştirilir. Telefon numaranız değiştirildiğinde e-posta ve SMS ile size bilgi verilir. İşleminiz gerçekleştiğinde sisteme kayıtlı telefon numaranız silinmiş olacaktır. Telefon numaranız silindikten sonra yeni numaranızı kayıt ederek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Telefon numarası bilgisi ve değişiklik işlemi, hesabınızın güvenliği için çok kritiktir. Bu nedenle Türk Lirası ve kriptopara çekme işlemleriniz geçici olarak 24 saat süre ile dondurulacaktır. 24 saatin sonunda hesabınız çekme işlemlerine otomatik olarak açılacaktır.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors