BtcTurk Üyelik Bilgilerindeki E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

BtcTurk ile kolayca Bitcoin almak için üye olurken, ad soyad, doğum tarihi, TC kimlik numarası, e-posta adresi ve telefon numarası bilgileri, üyelik formunda doldurulur. E-posta adresiniz bazı işlemlerde doğrulama gönderimleri için kullanılır. BtcTurk üyelik bilgilerinizdeki e-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız takip etmeniz gereken adımları bu yazıda bulabilirsiniz.

BtcTurk Üyelik Bilgilerindeki E-Posta Adresini Değiştirmek İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler

BtcTurk üyelik bilgilerinizdeki e-posta adresinizi değiştirmek için aşağıda verilen belgeleri hazırlayabilir ve destek@btcturk.com e-posta adresine iletebilirisiniz.

1) Kimlik Kartının Ön Yüzü

Kimlik kartınızın ön yüzünü, aşağıdaki örnekte olduğu gibi okunaklı şekilde fotoğrafını çekin veya tarayınız.

2) Barkodlu İkametgah Belgesi

e-Devlet sistemine giriş yaparak Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama seçeneğinden aşağıdaki örnekteki gibi barkodlu ikametgah belgenizi talep edebilirsiniz. İkametgah belgenizin üzerindeki tarih, BtcTurk Destek Ekibi’ne e-posta adresi değişikliği e-postasını göndereceğiniz günün tarihi ile aynı olmalıdır.

e-Devlet sisteminde, ikametgah belgesi talebinde bulunurken “Belgenin Neden Verileceği” alanında “Kuruma İbraz” seçeneğini işaretlediğinizde kurum alanına “BtcTurk” yazılmalıdır. Eğer “Kişi Talebi” seçeneğini işaretlerseniz bu alana TC kimlik numarası bilginizi yazabilirsiniz.

3) Dilekçeli Özçekim

Dilekçeli özçekim belgesi, kendi yüzünüzün, kimliğinizin ön yüzünün ve üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-posta adresinin değişimini talep ettiğiniz dilekçenin bir arada olduğu bir özçekim fotoğrafıdır.

E-posta adresi değiştirme talebinizi aşağıdaki dilekçe örneğini kullanarak yazabilirsiniz.

BtcTurk Destek Bölümü Dikkatine,

BtcTurk hesabıma giriş yaparken kullandığım ******@****.com e-posta adresine erişemiyorum. Hesabıma bağlı e-posta adresimi ******@****.com olacak şekilde güncellemenizi rica ederim.

Ad Soyad

Tarih

Hesaba Kayıtlı Telefon Numarası

İmza

4) BtcTurk Hesabınızda Yaptığınız TL Yatırma veya Çekme İşlemine Ait Banka Dekont Belgesi

BtcTurk hesabınızda daha önce TL yatırma veya TL çekme işlemi gerçekleştirdiyseniz, bu işlemleri belgeleyen banka dekont belgenizi hazırlayınız. Eğer daha önce bir TL yatırmaveya çekme işlemi yapmadıysanız bu dekont belgesine gerek olmayacaktır.

Yukarıda anlatılan bilgi ve belgeleri hazırladıktan sonra destek@btcturk.com e-posta adresine iletebilirsiniz.

Gerekli Bilgi ve Belgeleri BtcTurk’e İlettikten Sonra Ne Olacak?

Yukarıdaki belgeleri BtcTurk’e tam ve eksiksiz olarak ilettiğinizde e-posta adresi değişikliği işleminiz ortalama 1 saat içerisinde gerçekleştirilir. E-posta adresiniz değiştirildiğinde e-posta ve SMS ile size bilgi verilir.

E-posta adresi değişikliği işlemi, hesabınızın güvenliği için çok kritiktir. Bu nedenle Türk Lirası ve kriptopara çekme işlemleriniz geçici olarak 24 saat süre ile dondurulacaktır. 24 saatin sonunda hesabınız çekme işlemlerine otomatik olarak açılacaktır.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors