USD Coin (USDC) Nedir?

USD Coin (USDC), üreticisi Circle tarafından fiyatı 1 Amerikan Doları’na sabitlendiği belirtilen kriptopara birimidir. USDC’nin yönetiminden sorumlu olan Circle, piyasaya sürdüğü her bir USDC karşılığında 1 ABD Doları’nı sürekli izlenen ve denetlenen özel bir banka hesabında tutmaktadır. Bu sayede USDC’nin fiyatının 1 ABD Doları’na sabitlenmesi hedeflenmiştir.

USD Coin (USDC) Nasıl Çalışır?

Circle’ın açık kaynaklı ve şeffaf stabil kriptopara altyapısı, itibari paranın akıllı kontratlar ile etkileşim kurabilmesini sağlar ve yazılım geliştiricilere, parayı blokzinciri üzerinde kullanmak için elverişli bir yol sunar.

USD Coin, kriptopara alım satım platformları ve USD Coin kullanmak isteyen işletmelerin Müşterini Tanı / Anti-Karapara Aklama prosedürlerine uyumludur.

Circle tarafından Ethereum ağında ERC-20 akıllı kontratı olarak üretilen USD Coin (USDC) Ethereum blokzincirini kullanmaktadır. Ethereum akıllı kontratlarını destekleyen cüzdanlar arasında transfer edilebilir.

USD Coin (USDC) Nasıl Alınır?

BtcTurk | Kripto’ya üye olarak Türk Lirası veya Tether (USD) ile kolayca USD Coin (USDC) alabilirsiniz.

USD Coin (USDC) Nasıl Saklanır?

USD Coin (USDC) Ethereum ağını kullanmaktadır. Ethereum ağına bağlanabilen ve ERC20 akıllı kontratları destekleyen cüzdanlarda USD Coin saklanabilir. Masaüstü, mobil, donanım veya çevrimiçi cüzdanlarda saklanabilir.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors