Universal Market Access (UMA) Nedir? Nasıl Çalışır?

Universal Market Access, Ethereum blokzinciri üzerinde sentetik kripto varlıklar oluşturulmasına olanak sağlayan bir protokoldür. UMA, özellikle, güvence altına alınmış, kendi kendine işleyebilen finansal sözleşmeler oluşturulmasına ve bu kontratların Ethereum blokzincirinde çalıştırılmasına imkan verir. UMA, altın, değerli madenler, hisse senetleri gibi finansal ürünlerin dijitalleştirilebilmesini mümkün kılar.

Universal Market Access (UMA) Nasıl Çalışır?

Akıllı kontratlar aracılığıyla gerçek dünyadaki hemen hemen her varlık dijital dünyaya taşınabilmektedir. Universal Market Access platformu, vadeli sözleşme, CFD veya vadeli takas işlemleri gibi finansal türev ürünlerinin dijitalleştirilmesine ve otomatikleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Akıllı kontratlar ile üretilen Sentetik Jetonlar, altın, hisse senedi fiyatlarına endekslenebilmektedir. Farklı bir blokzincirinde yer alan dijital varlığın eşdeğerini üretmek ya da herhangi bir maddi değeri olmayan bir fikri dijitalleştirebilmek de mümkündür.

Universal Market Access (UMA) Nasıl Saklanır?

Universal Market Access, Ethereum blokzincirinde ERC20 formatında üretilmiş bir dijital varlıktır. ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanları kullanarak UMA bakiyenizi yönetebilirsiniz.

Universal Market Access (UMA) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Universal Market Access (UMA) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Universal Market Access (UMA) alabilirsiniz.

Universal Market Access (UMA) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Universal Market Access(UMA)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Universal Market Access (UMA) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors