Terra (LUNA) Nedir? Nasıl Çalışır?

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
Terra (LUNA) blokzincirinde 7,790,000. blokta gerçekleşen (26 Mayıs 2022 tarihine denk gelmiştir) sert çatallanmanın ardından mevcut Terra blokzinciri Terra Classic (LUNC) ve yeni oluşturulan blokzinciri ise Terra (LUNA) adını almıştır.

Terra Classic (LUNC) hakkında daha detaylı bilgilere Terra (LUNC) Nedir? Nasıl Çalışır? içeriğinden ulaşabilirsiniz.


Terra (LUNA) blokzincirinde 7,790,000. blokta gerçekleşen sert çatallanmanın ardından mevcut Terra blokzinciri Terra Classic ve blokzincirine ait kriptopara Luna Classic (LUNC) adını almıştır. Yeni oluşturulan blokzinciri ise Terra ve bu blokzincirine ait kriptoparanın adı Terra (LUNA) olmuştur. Bu yazıda Terra (LUNA) nedir ve Terra (LUNA) nasıl çalışır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Terra (LUNA) Nedir? Nasıl Çalışır?

Orijinal blokzinciri Terra Classic ismi ile çalışmaya devam etmektedir. Blokzincirine ait kriptopara birimi ise Luna Classic (LUNC) adını almıştır. Blokzincirine ait sabit kriptoparalar (UST, KRT, EUT vb.) Terra Classic sabit kriptoparaları (USTC, KRTC, EUTC vb.) olarak yeniden adlandırılmıştır.

Blokzincirinde gerçekleşen sert çatallanmanın ardından yeni oluşan blokzinciri ise Terra ismini almıştır. Terra blokzincirinin yerel jetonu LUNA olmuştur. Yeni blokzincirinde Terra sabit kriptoparaları (UST, KRT, EUT vb.) bulunmamaktadır.

Terra (LUNA) Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Terra (LUNA), 27 Mayıs 2022 tarihinde kurulmuştur.
Terra (LUNA)’nın web sitesine terra.money adresinden ulaşabilirsiniz.

Terra (LUNA) Nasıl Saklanır?

Terra’nın kriptoparası LUNA, Terra blokzincirinde üretilmiştir. Terra varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile LUNA bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Terra (LUNA) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether (USDT) ile Terra (LUNA) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Terra (LUNA) alabilirsiniz.

Terra (LUNA)’nın Toplam Arzı Ne Kadar?
Toplam LUNA arzı 1,000,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Terra Classic (LUNC) ve Terra (LUNA) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey – 10 Soruda Kriptoparalar

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Terra Classic (LUNC) ve Terra (LUNA) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors