SushiSwap (SUSHI) Nedir? Nasıl Çalışır?

SushiSwap, AMM olarak faaliyet gösteren bir platformdur. SushiSwap, Eylül 2020’de Uniswap çatallanması olarak Chef Nomi takma isimli bir kullanıcı tarafından oluşturulmuştur. SushiSwap’ın yerel jetonu SUSHI’dir. Bu yazıda SushiSwap (SUSHI) nedir, SushiSwap (SUSHI) nasıl çalışır, SushiSwap (SUSHI) nasıl alınır ve SUSHI/TRY ve SUSHI/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

SushiSwap (SUSHI) Nedir? Nasıl Çalışır?

SushiSwap, AMM (otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı) olarak faaliyet gösteren bir platformdur. AMM, kripto varlıkların değerini emir defterleri yerine akıllı sözleşmelerle belirleyen merkeziyetsiz alım satım platformlarını ifade eder.

SushiSwap, kullanıcıların farklı kripto varlıkları alım satım yapmasına olanak sağlar. SushiSwap, AMM piyasasını çeşitlendirmeyi amaçladığını iddia etmektedir.

SushiSwap, Ethereum blokzincirinde çalışır. SushiSwap’ın yerel jetonu SUSHI’dır. SUSHI, Ethereum blokzincirinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jetondur. SUSHI, SushiSwap ağının yönetişiminde kullanılır. SUSHI, SushiSwap ağında kullanıcıları ödüllendirmek için de kullanılmaktadır.

SushiSwap platformundaki %3 işlem ücretinin %0,25’i likidite sağlayıcılara aktarılmaktadır. Aktarılan ücretin %0,05’i SUSHI’ye dönüştürülür, SUSHI jetonuna sahip kullanıcılara dağıtılır.

SUSHI’nın maksimum arzı 250,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

SushiSwap, Eylül 2020’de Uniswap çatallanması olarak ortaya çıkmıştır. SushiSwap, Uniswap’tan daha fazla gelişmiş bir platform olmayı amaçladığını belirtir. SushiSwap, Chef Nomi takma ismiyle bilinen bir kullanıcı tarafından oluşturulmuştur.

SushiSwap’ın web sitesine https://www.sushi.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.SushiSwap hakkındaki tüm teknik detaylara https://docs.sushi.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

SushiSwap (SUSHI) Nasıl Saklanır?

SUSHI, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile SUSHI bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

SushiSwap (SUSHI) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile SushiSwap (SUSHI) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’ üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek SushiSwap (SUSHI) alabilirsiniz.


Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors