Storj (STORJ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Storj, blokzinciri destekli, açık kaynaklı bulut depolama sistemidir. Verilerin merkezi olmayan ağda, güvenli ve düşük maliyetle depolanmasına olanak sağlar. Merkezi olmayan Storj bulut depolama ağında dosyalar merkezi sunucularda saklanmak yerine parçalara ayrılarak şifrelendikten sonra küresel depolama ağına dağıtılır.

Storj (STORJ) Nasıl Çalışır?

Storj ağına yüklenen her dosya AES-256-GCM simetrik şifreleme algoritması ile şifrelenir. Şifrelenmiş dosya, birbirinden ayırt edilemez 80 parçaya bölündükten sonra dünya geneline yayılmış Storj düğümlerine (node) yüklenir. Storj ağı, dosyaların dünyanın farklı bölgelerinde konumlandırılmış ve farklı operatörler tarafından işletilen düğümlere dağıtılmasını sağlar.

Dosyaların parçalara ayrılması, yükleme ve indirme işlemlerinin daha hızlı ve kararlı bir biçimde gerçekleşmesini kolaylaştırır. Ağdaki dosyaları indirmek isteyen kullanıcı yalnızca 29 parçaya ihtiyaç duymaktadır. Parçaların dağıtıldığı düğümler, en düşük bekleme süresi ve en kararlı olanlar öncelikli olmak üzere rastgele seçilmektedir. Bu nedenle, dosyalarını Storj ağına yükleyen kullanıcılar, dosyalarının her zaman erişilebilir ve güvenle saklandığından emin olabilirler.

Dosyaları saklayan düğümler, bant genişliği, disk alanı, internet trafiği gibi çeşitli kategorilerde kullanım miktarı baz alınarak STORJ ile ödüllendirilmektedir.

Storj (STOJ) Nasıl Saklanır?

Storj merkeziyetsiz bulut depolama ağının kripto varlığı STORJ, Ethereum blokzincirinde üretilmiş bir akıllı kontrattır. ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları STORJ bakiyesini yönetmek için kullanılabilir.

Storj (STORJ) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Storj (STORJ) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Storj (STORJ) alabilirsiniz.

Storj (STORJ) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Storj (STORJ)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Storj (STORJ) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors