SKALE Network (SKL) Nedir? Nasıl Çalışır?

SKALE ağı Ethereum ağının ölçeklenebilirlik sorununa bir çözüm getirmek ve yine Ethereum ağını desteklemek için geliştirilmiştir. SKALE ağı projesi, işlem kapasitesini artırmak, süresini ve maliyetini azaltmayı hedefleyen bir yan zincir olarak ortaya çıkmıştır. Bu yazıda SKALE Network (SKL) nedir, SKALE Network (SKL) nasıl çalışır, SKALE Network (SKL) nasıl saklanır, nasıl alınıp satılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

SKALE Network (SKL) Nedir?

SKALE Network’ün geliştiricisi olan SKALE Labs, her ikisi de yazılım sektöründe uzun yıllar deneyimi olan Jack O’Holleran ve Stan Kladko tarafından  2018’de kurulmuştur ve merkezi San Francisco’dadır. SKALE Labs, yüksek hızda fikir birliği sağlayan ve merkeziyetsiz uygulamalar olan dApp’lede akıllı sözleşmeler çalıştırmayı sağlayan bir blokzinciri ölçeklenebilirlik platformudur. Geliştiricileri SKALE ağını, Ethereum ağının ölçeklenebilirlik sorununa bir çözüm getirmek için merkeziyetsiz ve Ethereum blokzincirine yan zincir olacak elastik blokzinciri olarak planlamış ve geliştirmiştir.

SKALE Network (SKL) Nasıl Çalışır?

SKALE ağı, yüksek hızlı fikir birliği sağlayan ve merkeziyetsiz uygulamalar olan dApp’lere Ethereum, EOS ve diğer akıllı sözleşmeleri destekleyen blokzinciri platformlarında saniyede milyonlarca akıllı sözleşmeler çalıştırma imkanı sağlayan bir orta katman olarak çalışır. SKALE ağı öncelikle Ethereum ağını desteklemek için elastik bir yan blokzinciri olarak geliştirilmiştir. Daha sonra projenin gelişen aşamalarında diğer güvenlik katmanlarına da çözüm amaçlayarak merkeziyetsiz ağlar ve altyapılar arasında yürütme ve birlikte çalışabilirlik katmanı oluşturmayı hedeflemiştir.

ERC-777 standardını kullanan SKL, SKALE ağının yerel kripto varlığıdır ve ağ içinde bazı fonksiyonları vardır. SKL jetonu sahipleri, SKALE ağı içinde yapılan tüm oylamalara katılabilirler. Ağ içinde node’ları doğrulayanlar bu eforları karşılığında SKL alırlar. Fakat SKALE ağında madencilik modeli, madencilik havuzlarından farklılaşmak için düğümün boyutu ve gücündense düğümün davranışına göre ödüllendirme modelini oluşturmuştur. Belirli sayıda doğrulayıcı ile devam eden SKALE ağında SKL jetonları kilitlenerek (staking) ödül kazanılabilir.

SKALE Network (SKL) Nasıl Saklanır?

SKALE ağının yerel jetonu olan SKL ERC-777 standardını kullanmaktadır. SKL, bu standardı kullanan kripto varlıkları destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanlarında saklanabilir.

SKALE Network (SKL) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile SKL alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek SKALE Network (SKL) alabilirsiniz.

SKALE Network (SKL) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda SKALE Network (SKL)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın SKALE Network (SKL) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors