Shiba Inu’yu (SHIB) Yakından Tanıyın

‍  Shiba Inu (SHIB) Ağustos 2020’de Ryoshi takma isimli anonim kişi ya da kişiler tarafından üretilmiştir.

 Popüler köpek temalı kriptopara projelerinden biri olan Shiba Inu, adını Japonya kökenli Shiba Inu cinsi köpekten almıştır.

⛓  Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 tabanlı akıllı kontrat olarak sunulan SHIB, projenin ana kriptopara birimidir. Shiba Inu ekosisteminde Leash ve Bone isminde iki kriptopara daha bulunmaktadır.

 Toplam SHIB arzı 1 Katrilyon adet ile sınırlandırılmıştır.

Üretilen toplam SHIB kriptopara varlıklarının yarısı Uniswap’te likidite havuzuna kilitlenmiş, kalan yarısı ise Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanına transfer edilmiştir. Vitalik Buterin, cüzdanına gönderilen yaklaşık 1.4 Milyar Dolar değerindeki SHIB varlıklarını Hindistan Covid19 Yardım Fonu’na aktardıktan sonra, toplam SHIB’in yaklaşık %40’ını (yaklaşık 11.4 Milyar Dolar) , geri dönüşü mümkün olmayan bir cüzdana transfer etmiştir.

 Shiba Inu’nun (SHIB) bugüne kadarki en yüksek fiyatı ~0.00032 TL (10 Mayıs 2021) olmuştur.

 Shiba Inu web sitesine shibatoken.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 Shiba Inu (SHIB) hakkındaki tüm detayları bulabileceğiniz ve Woopaper olarak adlandırılan teknik dokümanı https://github.com/shytoshikusama/woofwoofpaper/raw/main/SHIBA_INU_WOOF_WOOF.pdf bağlantısına tıklayarak indirebilir ve inceleyebilirsiniz.

10 Soruda Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) nedir, nasıl kuruldu, hangi blokzincirini kullanır, amacı ve en temel özellikleri nelerdir BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman anlatıyor.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors