Shiba Inu (SHIB) Nedir? Nasıl Çalışır?

Shiba Inu (SHIB) Ryoshi takma adlı anonim kişi ya da kişilerce üretilmiş, popüler internet ürünü bir kriptopara projesidir. Adını, Japonya kökenli Shiba Inu cinsi köpekten almıştır.

Shiba Inu (SHIB) Nasıl Çalışır?

Shiba Inu (SHIB), köpek temalı popüler kriptopara Dogecoin’e rakip olarak ağustos 2020’de Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 akıllı kontratı olarak 1 Katrilyon adet SHIB jetonu üretilmiştir. Toplam üretimin yarısı Uniswap takas platformunda likidite havuzuna aktarılırken, diğer yarısı ise Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in Ethereum cüzdanına transfer edilmiştir.

Vitalik Buterin, cüzdanına gönderilen yaklaşık 1.4 Milyar Dolar değerindeki SHIB varlıklarını Hindistan Covid19 Yardım Fonu’na aktardıktan sonra, %40’ını, geri dönüşü mümkün olmayan bir cüzdana transfer etmiştir.

Shiba Inu’nun teknik dokümanı WoofPaper olarak adlandırılmıştır. Dokümanda Shiba Inu projesinin başlagıcının “Bir kriptopara projesi %100 topluluğu tarafından yönetilseydi ne olurdu?” sorusu olduğu belirtilmiştir.

Shiba Inu (SHIB) Nasıl Saklanır?

Shiba Inu (SHIB) ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilir. SHIB varlıklarını saklamak için tarayıcı eklentisi olarak çalışan web3.0 cüzdanları (Metamask vb.) ya da masaüstü, web, mobil ya da çevrimiçi Ethereum cüzdanları kullanılabilir. Ethereum cüzdanına sahip donanım cüzdanları da SHIB desteklemektedir.

Shiba Inu (SHIB) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Shiba Inu (SHIB) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Shiba Inu (SHIB) alabilirsiniz.

Shiba Inu (SHIB) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Shıba Inu (SHIB)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Shiba (SHIB) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors