Radicle (RAD) Nedir? Nasıl Çalışır?

Radicle, geliştiricilerin ağ içerisindeki iş birlikteliklerine aracılık eden bir protokoldür. Radicle, 2017 yılında kurulan Monadic şirketi tarafından geliştirilmiştir. Şirketin kurucuları arasında Alexis Sellier ve Eleftherios Diakomichalis yer almaktadır. Radicle’ın yerel jetonu RAD’dır. Bu yazıda Radicle (RAD) nedir, Radicle (RAD) nasıl çalışır, Radicle (RAD) nasıl alınır ve RAD/TRY ve RAD/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Radicle (RAD) Nedir? Nasıl Çalışır?

Radicle, yazılım geliştiricilerinin birlikte proje yürütmesi amacıyla oluşturulmuş açık kaynaklı bir platformdur. Radicle ağı ile kullanıcılar, P2P (eşler arası) olarak buluşur. Radicle, açık kaynaklı ve merkeziyetsiz olmasıyla GitHub gibi platformlara alternatif olmaya çalışmaktadır. Merkeziyetsiz uygulama oluşturmak veya kodlama yapmak isteyen kullanıcılar, platform aracılığıyla birlikte çalışabilmektedir.

Radicle ağında kullanıcılar sahip oldukları verileri, diğer kullanıcılar ile ağda paylaşabilmektedir. Radicle ağında kullanıcılar birlikte çalışabildikleri gibi bir başkasının sahip olduğu projeyi de finanse edebilmektedir. Radicle, kullanıcılarına NFT desteği de sunmaktadır. Radicle ağında yer alan kullanıcılar NFT oluşturma ve yönetme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Radicle, Ethereum ağında çalışmaktadır. Radicle ağının yerel jetonu RAD’dır. RAD, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jetondur. RAD, Radicle ağının yönetişiminde kullanılır. RAD, sahiplik ispatı için de kullanılabilmektedir.

RAD’ın toplam arzı 99.998.580 adet ile sınırlandırılmıştır.

Radicle, 2017 yılında kurulan Almanya Berlin merkezli Monadic yazılım şirketi tarafından geliştirilmiştir. Monadic şirketinin kurucuları arasında Alexis Sellier ve Eleftherios Diakomichalis yer almaktadır.

Radicle’ın web sitesine https://radicle.xyz/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.Radicle hakkındaki tüm teknik detaylara https://github.com/radicle-dev/radicle-whitepaper bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Radicle (RAD) Nasıl Saklanır?

RAD, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile RAD bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Radicle (RAD) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Radicle (RAD) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Radicle (RAD) alabilirsiniz.


Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors