Pyth Network (PYTH) Nedir? Nasıl Çalışır?

Pyth Network (PYTH), merkeziyetsiz bir oracle platformudur. Pyth Network’ün oracle altyapısı, hem blokzinciri hem de blokzinciri dışındaki verilerin, güvenli şekilde blokzincirlere dağıtımını sağlar. Bu yazıda, Pyth Network (PYTH) nedir, Pyth Network (PYTH) nasıl çalışır, Pyth Network (PYTH) nasıl alınır ve PYTH/TRY ve PYTH/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Pyth Network (PYTH) Nedir? Nasıl Çalışır?

Pyth Network (PYTH), içerisinde global borsa ve finans merkezlerinin de olduğu 95’den fazla veri sağlayıcısından aldığı verileri, 150 protocol ve 40’dan fazla blokzincire dağıtan bir oracle altyapısıdır. Pyth Network gibi oracle altyapıları, blokzincirleri üzerindeki uygulamaların doğru ve güvenilir şekilde çalışabilmesini sağlar.

Pyth Network, kendi oracle altyapısını Solana blokzinciri ve kendi bağımsız blokzinciri olan Pythnet üzerinde eş zamanlı olarak yürütür. Solana blokzinciri üzerindeki sistem, Solana ağındaki uygulamaları beslerken, Pythnet üzerindeki sistem Solana dışındaki blokzincirlerine hizmet verir.

Pyth Network, blokzinciri üzerindeki uygulamaların kullandığı merkezi oracle çözümlerine alternatif üreterek, merkeziyetsiz oracle hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır.

Pyth Network, Michael Cahill, Jayant Krishnamurthy ve Ciaran Cronin tarafından kurulmuştur.

PYTH, Pyth Network’ün yönetişim token’ıdır. Platformda yapılacak değişiklikler, PYTH sahiplerinin oyları sonucunda belirlenir.

PYTH, Solana ağı üzerinde çalışan SPL (Solana Program Library) tabanlı bir token’dır. Pyth Network’ün blokzincirler arası servis sağlaması nedeniyle, Solana ağı dışında birçok blokzincirinde de PYTH token bulunmaktadır. PYTH token’ın faal olduğu güncel blokzincirleri ve kontrat adreslerine buradan ulaşabilirsiniz.

PYTH toplam arzı 10.000.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Pyth Network (PYTH) web sitesine https://pyth.network/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

PYTH hakkındaki teknik döküman (whitepaper) için buraya tıklayabilirsiniz.

Pyth Network (PYTH) Nasıl Saklanır?

PYTH, SPL tabanlı bir token’dır. Solana blokzincirini destekleyen tarayıcı, masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile PYTH bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

PYTH token’ın faal olduğu diğer blokzincirleri için, ilgili blokzinciri destekleyen tarayıcı, masaüstü, mobil ve donanım cüzdanlarını kullanabilirsiniz.

Pyth Network (PYTH) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Pyth Network (PYTH) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Pyth Network (PYTH) alabilirsiniz.

Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors