Origin Protocol (OGN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Origin Protocol, kullanıcıların aracı olmadan doğrudan eşten eşe işlemler yapmasına olanak sağlayan blokzinciri tabanlı bir platformdur. Origin Protocol, 2017 yılında Josh Fraser ve Matthew Liu tarafından geliştirilmiştir. Origin Protocol’ün yerel jetonu OGN’dir. Bu yazıda Origin Protocol (OGN) nedir, Origin Protocol (OGN) nasıl çalışır, Origin Protocol (OGN) nasıl alınır ve OGN/TRY ve OGN/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Origin Protocol (OGN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Origin Protocol, kullanıcıların aracı olmadan doğrudan eşten eşe işlemler yapmasına olanak sağlayan blokzinciri tabanlı bir platformdur. Origin Protocol, geleneksel e-ticaret platformlarına alternatif olarak blokzinciri tabanlı olarak tasarlanmıştır. Kullanıcılar herhangi bir aracı olmadan, direkt olarak diğer kullanıcılarla etkileşime girebilmektedir. Ürün ve hizmetlerin alım satım işlemleri, aracısız bir şekilde gerçekleştirilir. Origin Protocol, aracısız işlemler ile işlem maliyetlerini azalttığını, güvenlik ve veri gizliliğini artırdığını iddia etmektedir.

Origin Protocol, kullanıcılar arası yapılan işlemlerde akıllı sözleşmeleri kullanır. Kullanıcılar arasındaki işlem gerçekleştiğinde, akıllı sözleşmeler otomatik olarak tarafların anlaşmaya uymasını sağlar ve yapılan transferi gerçekleştirir.

Origin Protocol’ün yerel jetonu OGN’dir. OGN, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jetondur. Origin Protocol ağındaki ödemeler OGN jetonu ile gerçekleştirilebilmektedir. Origin Protocol’ün yönetişiminde OGN jetonu kullanılır. Origin Protocol ağında, OGN jetonuna sahip olan kullanıcılar varlıklarını stake edebilmektedir.

Toplam OGN arzı 1.000.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Origin Protocol, 2017 yılında hayata geçirilmiştir. Origin Protocol’ün geliştiricileri arasında Josh Fraser ve Matthew Liu yer almaktadır.

Origin Protocol’ün web sitesine https://www.originprotocol.com/tr bağlantısından ulaşabilirsiniz.Origin Protocol hakkındaki tüm teknik detaylara https://www.story.xyz/story-whitepaper bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Origin Protocol (OGN) Nasıl Saklanır?

OGN, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile OGN bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Origin Protocol (OGN) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Origin Protocol (OGN) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Origin Protocol (OGN) alabilirsiniz.


Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors