OMG Network (OMG) Nedir? Nasıl Çalışır?

OMG Network (önceki adıyla OmiseGo), Ethereum platformu için 2. seviye ölçeklenebilirlik çözümü sunmaktadır. Ethereum blokzincirine paralel olarak çalışan OMG ağı, Etheruem ve ERC20 jetonlarının daha ucuz ve daha hızlı transfer edilebilmesine olanak sağlar.

OMG Network (OMG) Nasıl Çalışır?

OMG Ağı, Etheruem platformu üzerinde değer transferi yapabilmek için, akıllı kontrat temelli, gözetimsiz 2. seviye ölçeklendirme çözümüdür. Plasma olarak adlandırılan zincir dışı (off chain) ölçeklendirme modelini kullanan OMG Ağı, Bitcoin blokzinciri için çözüm sunan Lightning Network’e benzer şekilde, paralel bir blokzinciri olarak çalışmaktadır. Etheruem blokzincirinde gerçekleştirilecek transferlerin daha hızlı ve daha düşük maliyetle gerçekleştirilebilmesinin yanı sıra işlemler herhangi bir 3. partiye güvenmeye gerek kalmadan güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

OMG Ağı, merkezi olmayan uygulamalar ve geliştirici araçları için de açık ve izne gerek duymayan bir ağ hizmeti sunmaktadır. Bu sayede ödeme sistemleri, ödül ve sadakat programları ile açık bankacılık ve finans sektörlerindeki büyük ölçekli kurumlara da Ethereum platformu üzerinde uçtan uca gerçek zamanlı ölçeklenebilir hizmet verilebilmektedir.

OMG Network (OMG) Nasıl Saklanır?

OMG Network (OMG) Ethereum blokzincirinde üretilen dijital varlıktır ve ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilir. OMG varlıklarını saklamak için tarayıcı eklentisi olarak çalışan web3.0 cüzdanları (Metamask vb.) ya da masaüstü, web, mobil ya da çevrimiçi cüzdanlar kullanılabilir. Ayrıca Ethereum cüzdanına sahip donanım cüzdanları da OMG desteklemektedir.

OMG Network (OMG) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası, Bitcoin ve Tether ile OMG Network (OMG) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 5 banka ile 7/24 havale ile Türk Lirası göndererek OMG Network (OMG) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors