Loopring (LRC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Loopring, Ethereum tabanlı kripto varlıklar için merkeziyetsiz alım satım platformu altyapısı sunar. Ethereum blokzinciri üzerinde açık kaynaklı Seviye 2 çözüm olan Loopring, kripto varlıkların güvenli, hızlı ve düşük maliyetle takas edilmesine aracılık eder.

Loopring Nasıl Çalışır?

Loopring protokolü, Ethereum blokzinciri üzerindeki varlıklar arasında saniyede 2025’e kadar alım satım işlemini sonuçlandırabilir. zkRollup adı verilen altyapı ile işlemler Ethereum blokzincirine yazılmadan doğrulanarak onaylanır. Takas işlemleri, Ethereum blokzincirine bağlı yüksek ölçeklenebilirlik ve ek güvenlik seçenekleri sunan Seviye 2 zincir üzerinde gerçekleştirilir. Platform kullanıcıları, takas ettikleri kripto varlıkları diledikleri zaman Ethereum blokzincirine taşıyabilirler.

Takas işlemleri zkRollup altyapısı ile gerçekleştirildiği için kullanıcılar Ethereum blokzincirinde yapılan işlemler için ödenen yüksek GAS ücretlerini ödemek zorunda kalmazlar. Tüm işlemler, Ethereum işlem ücretlerine kıyasla çok daha düşük maliyetle ve kısa sürede sonuçlandırılır.

Loopring platformunda işlem yapmak isteyen kullanıcılar, platforma Metamask veya WalletConnect destekli bir cüzdan ile bağlanarak cüzdanlarındaki kripto varlıkları Loopring akıllı kontratlarına transfer edebilir. Transfer işlemi Ethereum blokzincirinde onaylandıktan sonra platformda yer alan işlem çiftleri arasında takas gerçekleştirebilirler.

Loopring (LRC) Nasıl Saklanır?

Loopring, Ethereum blokzincirinde üretilmiş ERC20 tabanlı bir akıllı kontrattır. ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen hemen hemen tüm cüzdanlarda kullanılabilir. Loopring platformunu kullanmak isteyenler, Metamask veya WalletConnect destekli cüzdanları tercih etmelidir.

Loopring (LRC) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Loopring (LRC) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Fantom (FTM) alabilirsiniz.

Loopring (LRC) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Loopring (LRC)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Loopring (LRC) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors