Lido DAO (LDO) Nedir? Nasıl Çalışır?

Lido DAO, blokzinciri ağları için staking altyapısı sağlayan bir platformdur. 2020 yılında kurulan Lido DAO’nun kurucuları arasında Konstantin Lomashuk, Vasiliy Shapovalov ve Jordan Fish yer almaktadır. Lido DAO’nun yerel jetonu LDO’dur. Bu yazıda Lido DAO (LDO) nedir, Lido DAO (LDO) nasıl çalışır, Lido DAO (LDO) nasıl alınır, LDO/TRY ve LDO/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Lido DAO (LDO) Nedir? Nasıl Çalışır?

Lido DAO, blokzinciri ağlarında düğüm sağlayarak kullanıcılara stake etme imkanı sağlayan bir platformdur. Kullanıcılar Lido DAO ağında stake ettikleri kriptopara özelinde, stake ettikleri varlıkları temsil eden jeton kazanmaktadır. Lido DAO, Ethereum için likit staking çözümü sunmaktadır. Kullanıcıların stake ettikleri Ethereum’ların ödüllerini almalarına olanak sağlar. Ethereum özelinde bir stake işlemi yapıldığında kullanıcılar stETH jetonu kazanırlar.

Lido DAO ağı, birden fazla kullanıcının stake ettiği Ethereum’u tek bir havuzda toplar. Böylelikle, staking’in daha çok kullanıcı tarafından erişilebilir hale gelmesini amaçlar. Lido DAO ağında kullanıcıların minimum 32 Ethereum taahhüt etmeleri gerekmemektedir. Her isteyen kullanıcı ETH’lerini stake edebilir.

Ethereum ağının Ethereum 2.0’a geçmesiyle bu ağa uygun olarak tasarlanan Lido V2, Lido DAO ağının en son sürümüdür.

Lido DAO, Ethereum ağında çalışmaktadır. Lido DAO’nun yerel jetonu LDO’dur. LDO, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jetondur. LDO, Lido DAO ağının yönetişiminde kullanılmaktadır. LDO jetonu sahibi kullanıcılar, Lido DAO ağının geliştirilmesine yönelik oylamalarda söz hakkına sahip olmaktadır. LDO jetonu, Lido DAO ağındaki işlem ücretlerinin ödenmesinde de kullanılmaktadır.

LDO’nun toplam arzı 1.000.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Lido DAO, 2020 yılında Konstantin Lomashuk, Vasiliy Shapovalov ve Jordan Fish tarafından kurulmuştur.

Lido DAO’nun web sitesine https://lido.fi/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.Lido DAO hakkındaki tüm teknik detaylara https://www.securities.io/lido-dao-whitepaper/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Lido DAO (LDO) Nasıl Saklanır?

LDO, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile LDO bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Lido DAO (LDO) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Lido DAO (LDO) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Lido DAO (LDO) alabilirsiniz.


Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors