Holo (HOT) Coin Nedir? Holochain Nedir?

Holo (HOT), Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından geliştirilmiştir. Holo, Holochain kullanılarak oluşturulmuş eşler arası dağıtık bir platformdur. Hot coin projesi, merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmek için blokzinciri teknolojisine duyulan ihtiyacın ortadan kalkmasını amaçlar. Holo’nun yerel jetonu HOT’tur. Bu yazıda Holo (HOT) nedir, Holo (HOT) nasıl çalışır, Holo kripto para nedir?, Holo (HOT) nasıl alınır ve HOT/TRY ve HOT/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Hot (Holo) Coin Nedir?

Holo (HOT), merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulmasında blokzinciri teknolojisi kullanımının yerine Holochain kullanılmasını sağlar. Proje, merkeziyetsiz uygulamaların daha kolay erişilebileceği bir pazar yeri kurmayı amaçlar. Holo, merkeziyetsiz uygulamalarla kullanıcılar arasında bir köprü olmayı hedefler. Holo ağı, Holochain ile oluşturulan merkeziyetsiz uygulamalar için depolama ve işlem gücü sağlayan sunucular ile çalışmaktadır.

Holochain, kullanıcıların doğrudan birbirleriyle etkileşime girmesine imkan sağlar. Bu yönüyle torrent benzeri bir altyapıya sahip olduğu söylenebilir. Holochain, torrent üzerinden maruz kalınan zararlı yazılımları önlemek için ağa depolanacak verilerin standartları karşılamasını zorunlu kılar. Holochain’de paylaşılan veriler silinemediği için bu süreç oldukça önemlidir.

Holochain platformunda, merkeziyetsiz uygulamalar geliştiren kullanıcılar kendi projelerini oluşturabilmektedir. Holochain ağı içerisinde kullanılan para birimi Holo Fuel olarak adlandırılmıştır. Holo Fuel, Holochain ağının gelişmesi ve büyümesi için ihtiyaç duyulan maliyet giderlerinin karşılanması amacıyla kullanılmaktadır. Holo Fuel, Holo ağının yerel jetonu HOT coin ile eşdeğerdir. 

HOT coin, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuştur ve ERC-20 standartı ile çalışmaktadır.

HOT’un toplam arzı 177,619,433,541 adet ile sınırlandırılmıştır.

Holochain websitesine buradan, ayrıntılı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Holo (HOT) Nasıl Saklanır?

Merkeziyetsiz uygulamalar için blokzinciri teknolojisine alternatif kullanım sağlayan Holo’nun yerel jetonu, ERC-20 tabanlı HOT’tur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile HOT bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Holo (HOT) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Holo (HOT) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Holo (HOT) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors