Golem (GLM) Nedir? Nasıl Çalışır?

Golem (GLM); 2016 Nisan ayında Julian Zawitowski, Andrzej Regulski, Piotr Janiuk ve Aleksandra Skrzypczak’ın kurucuları olduğu Golem Factory tarafından kurulmuştur. Golem, merkeziyetsiz bir işlem ağıdır. İhtiyaç duyan kişilere, boşa çıkan bilgi işlem gücünün dağıtılması için farklı yollar sunmaktadır. Golem Network ile kullanıcılar birbirleriyle bağlantı kurarak kullanılmayan kaynaklarını paylaşabilmektedir.

Bu yazıda Golem (GLM) nedir, Golem (GLM) nasıl çalışır, Golem (GLM) nasıl saklanır, Golem (GLM)  nasıl alınır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Golem (GLM) Nedir? Nasıl Çalışır?

Golem ağının jetonu GLM’dir. GLM, ERC-20 tabanlı bir jetondur. Golem Network’ün eski jetonu GNT, 2020 yılının son aylarında GLM olarak değiştirilmiştir. GLM; Golem ağına erişmek, ağlardaki hesaplamaların karşılığında ödemeleri yapmak ve dijital kaynakları kiralamak için eşler arası işlemlerde kullanılan bir jetondur.

Golem ağı, son teknoloji mimarisi ile proje geliştiricilerinin daha yenilikçi projeler oluşturmasına olanak sağlar. Kullanıcılar kullanmadıkları bilgi işlem kapasitesini ihtiyacı olan kişiler ile paylaşabilir. Bu paylaşımı sağlayan kullanıcılar karşılığında ödeme olarak GLM alabilmektedir. Golem ağı, Ethereum 2. katmanının üzerine inşa edilmiştir.

GLM’nin 1,000,000,000 toplam arzı bulunmaktadır. Toplam arzın tümü kullanıcıların ellerinde ve kriptopara alım satım platformlarında dolaşımdadır.

Golem (GLM) Nasıl Saklanır?

Golem (GLM), ağdaki hesaplamalarda ödeme yapmak için kullanılan ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile GLM bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Golem (GLM) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Golem (GLM) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizdenden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Golem (GLM) alabilirsiniz.

Golem (GLM) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Golem (GLM)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Golem (GLM) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors