Fetch.ai (FET) Nedir? Nasıl Çalışır?

Fetch.ai; Toby Simpson, Humayun Sheikhj ve Thomas Hain tarafından blokzincirine yapay zeka destekli altyapı sağlamak amacıyla kurulan bir projedir. Fetch.ai ağının kripto varlığı FET’tir. Fet Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 tabanlı akıllı kontrat olarak sunulmuştur. Kendi kendine çalışan otonom yazılımların çalışma prensipleri için oluşturulmuştur. Bu yazıda Fetch.ai nedir ve Fetch.ai nasıl çalışır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Fetch.ai (FET) Nedir?

Fetch.ai (FET), blokzincirleri için yapay zeka odaklı bir projedir. Merkezi olmayan dijital ekonomiye, yapay zeka destekli akıllı altyapı sağlayan, genel erişime açık, merkeziyetsiz makine öğrenme ağıdır. Şeylerin İnterneti (Internet of Things) olarak adlandırılan, cihazların birbirleri arasında iletişim kurabilmesine olanak sağlayan yapay zeka teknolojisi ile blokzinciri temelli algoritmaları birbirine bağlayarak makine öğrenmesini geliştirmeyi amaçlar.

Fetch.ai (FET) Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Fetch.ai 2017 yılında İngiltere, Cambrigde merkezli olarak Toby Simpson, Humayun Sheikh ve Thomas Hain tarafından kurulmuştur.

Fetch.ai (FET) Nasıl Çalışır?

Cambridge’de kurulu bir yapay zeka laboratuvarı olan Fetch.ai, dağıtık defter teknolojisini kullanan ve dünya genelindeki herhangi bir veri için güvenli paylaşım, bağlantı ve transfer imkanı sunmak için çalışmaktadır. Açık kaynaklı Fetch.ai ağı, herkese açıktır ve ekonomi dünyasının ihtiyaç duyduğu karmaşık koordinasyon gerektiren görevleri gerçekleştirmek için dünya çapında güvenli veri setine dayanan yapay zekaya erişim hakkı sunar.

Ağa bağlı yapay zeka temelli yazılımlar, sahipleri adına hareket ederler. Bu otonom yazılımlar, tüketiciler ve hizmet sağlayıcılar için farklı ekosistemler arasında en iyi servisi sunmak için çalışırlar. Yapay zekanın gücü ile finansal hizmetleri geliştirmek, uçtan uca ürün nakliye hizmetlerini iyileştirmek, akıllı şehirler oluşturmak mümkündür.

Fetch.ai (FET) Nasıl Saklanır?

Fetch.ai ağının kriptopara varlığı FET, Ethereum blokzinciri üzerinde üretilmiş bir akıllı kontrattır. ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile FET bakiyenizi yönetebilirsiniz. Fetch.ai DeFi Agents uygulamasını kullanmak için tarayıcı tabanlı Metamask cüzdanını tercih edebilirsiniz.

Fetch.ai (FET) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Fetch.ai (FET) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Fetch.ai (FET) alabilirsiniz.

Fetch.ai (FET)’in Toplam Arzı Ne Kadar?
Toplam FET arzı 1.152.997.575 adet ile sınırlandırılmıştır.

Fetch.ai (FET)’in Madenciliği Yapılıyor Mu?
Fetch.ai (FET)’in madenciliği yapılmamaktadır ancak ağda node çalıştırarak veya FET bakiyelerini node’lere delege ederek gelir elde etmek mümkündür.

Dolaşımdaki Fetch.ai (FET) Miktarı Nedir?
Dolaşımdaki Fetch.ai (FET) miktarı 746,113,681.00 adettir.

Fetch.ai (FET) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Fech.ai (FET)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Fech.ai (FET) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors