Ethereum Classic (ETC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH)’nin kurucuları Vitalik Buterin ve Gavin Wood tarafından geliştirilmiştir. Ethereum Classic, Ethereum sert çatallanması ile meydana gelmiştir. Ethereum Classic, merkeziyetsiz uygulamaları destekleyen akıllı sözleşme ağıdır. Ağın yerel kriptoparası ETC’dir. Bu yazıda Ethereum Classic (ETC) nedir, Ethereum Classic (ETC) nasıl çalışır, Ethereum Classic (ETC) nasıl alınır ve ETC/TRY ve ETC/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Ethereum Classic (ETC), 2016 yılının Temmuz ayında Ethereum blokzincirinden sert çatallanmayla meydana gelmiştir. Proje, merkezi bir yönetim olmadan akıllı sözleşmelerle çalışan küresel bir ödeme ağı olmayı amaçlamaktadır. Ethereum Classic, Proof of Work (İş Kanıtı) protokolü ile çalışan bir yapıya sahiptir.

Ethereum Classic merkeziyetsiz bir ağdır. Ağdaki uygulamalar herhangi bir dış müdahaleye bağlı olmadan, kesintisiz ve sansür bir biçimde çalışır. Ethereum Classic ağındaki akıllı sözleşmelerde üçüncü bir taraf bulunmaz. Kullanıcılar arasında, sözleşmede yer alan eylemler gerçekleştiğinde akıllı sözleşmeler kendi kendini çalıştırmaya başlar.

Ethereum Classic (ETC)’nin madenciliği yapılmaktadır. Toplam Ethereum Classic (ETC) arzı 210,700.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Ethereum Classic (ETC) Nasıl Saklanır?

Merkeziyetsiz uygulamaları destekleyen akıllı sözleşme ağı Ethereum Classic’in yerel kriptoparası ETC, Ethereum Classic blokzincirinde üretilmiştir. Ethereum Classic varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile ETC bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Ethereum Classic (ETC) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Ethereum Classic (ETC) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors