Enjin (ENJ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Enjin, blokzincirini oyun sektörüne taşıyan popüler projelerden biridir. Enjin Ağı, blokzinciri tabanlı oyun ürünlerinden oluşan birbirine bağlı bir ekosistemdir. Enjin, kullanıcılara, web siteleri, oyun içi ürünler ve bu ürünleri takas edebilecekleri sanal mağazalar sunan sosyal bir oyun platformudur.

Yazılım geliştiriciler, Enjin platformu aracılığıyla oyunlar için üretecekleri ürünleri Ethereum blokzinciri üzerinde dijitalleştirebilir. Platformun dijital varlığı olan ERC20-tabanlı Enjin Coin (ENJ) aracılığıyla, platformda üretilen dijital ürünler alınıp satılabilir.

Enjin (ENJ) Nasıl Çalışır?

2017’de hazırlanan Enjin Coin (ENJ), haziran 2018’de Ethereum blokzinciri üzerinde ERC20 formatında bir akıllı kontrat olarak oluşturulmuştur. Platformun dijital varlığı olan ENJ sayesinde platformda oluşturulan tüm varlıklar fiyatlanabilir. Enjin blokzinciri ekosistemi, herkese ürün geliştirme, dijitalleştirme ve ürünleri satışa sunabilmek için blokzinciri tabanlı altyapı sunar.

Oyuncular için internet sunucuları, oyun toplulukları, fan siteleri, eSpor takımları veya oyun içi ürün ihtiyaçları gibi farklı çözümler sunan Enjin, oyun sektöründeki deneyimini, blokzinciri ile birleştirerek yazılım geliştiriciler ve oyuncular için benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

Enjin platformunda ENJ kullanılarak üretilen dijital varlıklar, popülerliği giderek artan NFT (No-fungible token) olarak üretilir ve blokzincirine kaydedilir. Bu sayede, ürünler dijital olarak değerlenebilir ve orijinalliği korunarak alınıp satılabilir. Ürün sahibi, istediği zaman sahip olduğu ürünü imha ederek karşılığını ENJ olarak alabilir.

Enjin, bugün 2 milyar adetten fazla NFT ürününe ev sahipliği yapmaktadır. Ethereum blokzinciri üzerinde kaydedilen dijital ürünler, destekleyen oyun ve uygulamalar arasında kullanılabilir. Üretilen bir ürünü birden fazla merkeziyetsiz uygulama (dApp) veya oyunda kullanmak mümkündür. Ürünlerin farklı uygulamalarda kullanılabilmesi oyun gelişticilere, oyunlar arasında etkileşim sağlayabilme imkanı sunar.

Enjin (ENJ) Nasıl Saklanır?

Enjin (ENJ) Ethereum blokzincirlerinde üretilmiş ERC20 tabanlı dijital varlıktır. ERC20 varlıklarını destekleyen Ethereum cüzdanlarında saklanabilir. BtcTurk | Kripto hesabınıza ENJ yatırma ve hesabınızdan ENJ çekme işlemlerinizde ERC20 destekleyen Ethereum cüzdanlarını kullanabilirsiniz.

ENJ bakiyenizi yönetmek için tarayıcı tabanlı Ethereum cüzdanlarını kullanabilirsiniz. Web3.0 tarayıcı eklentisi cüzdanları (Metamask vb.), masaüstü, web, mobil ya da çevrimiçi cüzdanlar ile ENJ yatırma ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ethereum (ETH) ağını destekleyen donanım cüzdanlarında da ENJ saklanabilmektedir.

Enjin (ENJ) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası, Bitcoin ve Tether ile Enjin (ENJ) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 havale ile Türk Lirası göndererek Enjin (ENJ) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors