Chiliz (CHZ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Chiliz (CHZ), 2018 yılında Socios platformu tarafından piyasaya sürülen ve Ethereum ağı üzerinde işlem gören kripto varlıktır. Genellikle spor dünyasında bilinirliği olan Chiliz, taraftarlar ve kulüpler arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlamaktadır. Taraftarların, kulüplerin aldıkları kararlarda söz sahibi olma ve çeşitli avantajlar elde etme gibi haklara sahip olmasını sağlar. Bu yazıda Chiliz (CHZ) nedir ve Chiliz (CHZ) nasıl çalışır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz, spor sektörüne odaklanan, spor ve eğlenceyi dijitalleştirmeyi amaçlayan bir projedir. Blokzinciri tabanlı Socios platformu ile entegre olarak çalışan Chiliz, taraftarların spor külüpleri ile etkileşim kurabilmesini sağlar. Taraftarlar, spor külüpleri için özel olarak üretilimiş dijital varlıkları satın alarak, hem spor külüplerine destek olabilir hem de spor külübünün etkinliklerine ve sportif oylamalarına katılabilir, külübün taraftar mağazalarından alışveriş yapabilir. Taraftarlar, Fan Token olarak adlandırılan spor kulüplerine özel üretilmiş kriptoparaları platformun dijital varlığı olan Chiliz (CHZ) ile satın alabilir.

Chiliz (CHZ) Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Chiliz (CHZ), Alexandre Dreyfus ve ekibi tarafından oluşturulmuştur. Chiliz (CHZ)’nin piyasaya ilk sürülme tarihi 14 Şubat 2018’dir. Chiliz’in ilk arzı 30 Haziran 2018’de tamamlanmıştır.

Chiliz (CHZ) Nasıl Çalışır?

Chiliz (CHZ), Ethereum blokzincirinde akıllı kontrat olarak üretilmiş bir dijital varlıktır. Taraftalar, satın aldıkları CHZ ile, spor külüplerine özel olarak üretilen ve Chiliz platformunda satışa çıkan dijital varlıkları satın alabilir. Fan Token Offering (Taraftar Jetonu Halka Arzı) olarak adlandırılan ilk satış işlem sayesinde spor kulüpleri gelir elde ederken, taraftarlar da takip ettikleri spor kulüplerini destekleme ve kulüpleri ile etkileşime girme fırsatı yakalar.

Chiliz (CHZ) Nasıl Saklanır?

Chiliz (CHZ), Ethereum blokzincirinde üretilen dijital varlıktır ve ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilir. CHZ ile taraftar token’ı alım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız, Chiliz platformunun mobil uygulamasını akıllı telefonunuza kurarak, hesabınıza CHZ transfer etmelisiniz. Kulübünüzün taraftar token’ını satın aldıktan sonra etkinliklere katılmak için Socios platformunun mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Chiliz (CHZ) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Chiliz (CHZ) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 havale ile Türk Lirası göndererek Chiliz (CHZ) alabilirsiniz.

Chiliz (CHZ)’nin Maksimum Arzı Ne Kadar?
Maksimum CHZ arzı 8,888,888,888 adet ile sınırlandırılmıştır.

Chiliz (CHZ)’nin Madenciliği Yapılıyor Mu?
Chiliz’in madenciliği yapılmamaktadır. İşlemci gücüne dayanan bir madenciliği bulunmamaktadır.

Dolaşımdaki Chiliz (CHZ) Miktarı Nedir?
Dolaşımdaki Chiliz (CHZ) miktarı 6,000,378,917 adettir.

Chiliz (CHZ) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Chiliz (CHZ)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Chiliz (CHZ) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors