Cartesi (CTSI) Nedir? Nasıl Çalışır?

Cartesi (CTSI); Erick de Moura, Augusto Teixeira, Diego Nehab ve Colin Steil tarafından 2018 yılında geliştirilmiştir. Cartesi, katman 2 altyapısıdır. Cartesi, geliştiricilerin, yazılım araçları ile ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler geliştirmesine olanak sağlar. Cartesi’nin yerel jetonu CTSI’dir. Bu yazıda Cartesi (CTSI) nedir, Cartesi (CTSI) nasıl çalışır, Cartesi (CTSI) nasıl alınır ve CTSI/TRY ve CTSI/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Cartesi (CTSI) Nedir? Nasıl Çalışır?

Cartesi, ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştırır. Cartesi, yazılım geliştiricilerinin aşina oldukları kodlama dillerini blokzincirinde kullanabilmelerine olanak sağlar. Cartesi ile birden fazla blokzincirinde merkeziyetsiz uygulamalar geliştirilebilir.

Cartesi, bir katman 2 altyapısıdır. Noether, Cartesi’nin kısa süreli veriler için optimize edilen yan zinciridir. Noether, merkeziyetsiz uygulamalarda, düşük maliyetli veri kullanabilirliğini sağlamaktadır.

Cartesi’nin yerel jetonu CTSI’dir. CTSI, kullanıcıları ödüllermek için kullanılmaktadır. Jetonlarını kilitleyerek ağı destekleyen kullanıcılar CTSI ile ödüllendirilir. CTSI, ödemelerde de kullanılır. Ağda yer alan kullanıcılar, Noether’e veri ekleme ücretini CTSI ile ödemektedir. CTSI, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuştur ve ERC-20 standartı ile çalışmaktadır.

CTSI’nin toplam arzı 1,000,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Cartesi (CTSI) Nasıl Saklanır?

Cartesi (CTSI), farklı kodlama dillerinin blokzincirinde kullanılmasını sağlayan ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile CTSI bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Cartesi (CTSI) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Cartesi (CTSI) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Cartesi (CTSI) alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors